Złącza Adels Contat AC169 o stopniu ochrony IP68

Obojętne czy chodzi o instalację oświetleniową tunelu, czy o zasilanie urządzeń elektrycznych w szklarni lub na parkingu – złącze AC169 niemieckiej firmy Adels Contact zniesie niemal każde warunki. Najwyższa zdefiniowana norma IP68 gwarantuje całkowitą pyłoszczelność i dopuszcza całkowite zanurzenie w wodzie do 30 metrów (do 2 godzin). Co ważne – jest ono bardzo kompaktowe, gdyż jego wymiary to zaledwie 23 mm x 65 mm, przy średnicy 28 mm. Do złącza mogą wchodzić, w zależności od grubości osłony, kable o średnicy od 20 mm do 25 mm.

Złącze AC169 pozwala na szybkie, wygodne i niezawodne łączenie kabli elektrycznych przewodzących prąd o natężeniu do 17,5 A i napięciu do 450 V. Można zapomnieć o żmudnym uszczelnianiu połączenia silikonem lub materiałami termokurczliwymi a także o zawodnych połączeniach między samymi kablami – oszczędza się więc nie tylko miejsce ale także czas, nerwy oraz pieniądze. W szczególności przy użyciu drogiego, wodoszczelnego okablowania, kiedy nie można pozwolić sobie na nieszczelność złączy, produkty firmy Adels Contact zagwarantują 100% wodoodporność nawet przy dłuższym zanurzeniu w wodzie i podwyższonym ciśnieniu.

Co istotne, wodoodporne złącza można kupić zarówno w wersji skręcanej, jeśli nie przewiduje się  częstego rozłączania kabli, jak i w postaci złączy zatrzaskowych, pozwalających na natychmiastowe rozłączenie. Dostępne są także rozdzielniki kabli oraz możliwość dopasowania produktu pod konkretne zamówienie. Można więc całkowicie dopasować złącze do konkretnych potrzeb.

Dystrybutorem produktów Adels Contact w Polsce jest Contrans TI Sp. z o.o., ul. Polanowicka 66, 51-180 Wrocław, http://www.contrans.pl, contrans@contrans.pl

O autorze