Mini diody LED w obudowach SMD od firmy Kingbright

Tajwański producent diod LED nie przestaje rozszerzać swojej oferty. Tym razem prezentuje płaskie diody LED z serii KPFG.

Główną cechą wyróżniającą diody KPFG są ich niewielkie rozmiary. W zależności od wybranej wersji mamy do dyspozycji obudowę o długości krawędzi kwadratowej podstawy 0,65 mm, 0,8 mm lub 1 mm i grubości 0,2 mm. Mimo bardzo małej obudowy światłość diod jest całkiem wysoka. W przypadku mniejszych wersji wynosi od 20 mcd (milikandeli) dla barwy niebieskiej, przez 30 mcd dla barwy czerwonej, do 90 mcd dla barwy zielonej. W przypadku większych, jednomilimetrowych diod światłości wynoszą odpowiednio 23 mcd, 30 mcd i 80 mcd. Wszystkie wartości zmierzono przy prądzie 5 mA, co świadczy też o sporej wydajności tych miniaturowych układów. Kąty widzenia światła diod wahają się pomiędzy 130o a 150o w zależności od koloru światła i są najmniejsze dla koloru czerwonego.

Połączenie różnych barw pozwala na wyświetlanie praktycznie dowolnego koloru, łącznie z kolorem białym. Żadne elementy diody nie wystają poza granice jej świecącej części, co pozwala układać je z bardzo dużą gęstością. Firma Knighbright gwarantuje niską wrażliwość diod z serii KPFG na wilgoć i zgodność z unijną dyrektywą RoHS.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze