Zapis webinarium na temat technologii EVE dostępny online

Firma FTDI wychodzi naprzeciw projektantom urządzeń HMI (Human-Machine Interface). Te coraz bardziej komfortowe interfejsy użytkownika wymagają współdziałania dźwięku, obrazu, a w dobie wszechobecnych tabletów i smartfonów, także technologii dotykowej, co najczęściej wiąże się z koniecznością wykorzystania wielu specjalizowanych układów elektronicznych i wysokim poziomem zaawansowania projektu. Dzięki układom FT81X wszystkie te funkcje dostępne są poprzez jeden, zintegrowany układ. W nowej generacji EVE2, poprawiono wydajność, zwiększono maksymalną rozdzielczość ekranu do 800×600 pikseli i zasoby pamięci do 1 MB a także przyspieszono transfer danych.

Do sterowania układem FT81X/FT80X może posłużyć dowolny mikrokontroler wyposażony w interfejs SPI (a w EVE2 także QSPI). Po wysłaniu odpowiednich komend, układ firmy FTDI zatroszczy się o poprawne wyświetlenie danych na wyświetlaczach QVGA/WQVGA, obsłuży odczytane gesty dotykowe użytkownika i odtworzy nagrania audio.

O szczegółach działania wszystkich układów z rodziny EVE można było posłuchać na webinarium zorganizowanym w listopadzie. Jeśli ktoś przegapił to wydarzenie lub nie mógł w nim wziąć udziału a jest zainteresowany nowościami w tej dziedzinie, to dzięki uprzejmości producenta układów może obejrzeć trwający około godziny zapis wykładu dostępny online. FTDI zachęca do skorzystania z możliwości uzupełnienia wiedzy m.in. o przełomowym podejściu do rozbudowanych interfejsów dotykowych czy też obiektowej kontroli wyświetlanych obrazów.

Dystrybutorem produktów FTDI w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze