ADATA wprowadza ISSS332 – przemysłowy dysk SSD 2.5”

Tajwańska firma ADATA™ Technology, producent wysokowydajnych modułów DRAM i produktów opartych o pamięci NAND Flash, wprowadza na rynek przemysłowy dysk SSD ISSS332 2.5” SATA III (6 Gb/s), dostępny w wersjach wykorzystujących pamięć NAND Flash typu SLC albo MLC, które potrafią pracować w szerokim zakresie temperatury otoczenia. ISSS332 doskonale współpracuje z różnorodnymi aplikacjami przemysłowymi, zapewniając świetną wydajność i trwałość.

Dzięki wykorzystaniu pamięci NAND Flash typu SLC i MLC, ISSS332 osiąga prędkość odczytu/zapisu do 560 MB / 450 MB na sekundę. Wysoką niezawodność potwierdza m.in. parametr MTBF (średni czas do awarii) na poziomie 2 milionów godzin. Urządzenie będzie funkcjonowało bez zarzutu w zakresie temperatury od -40°C do 90°C. ISSS332 znajdzie zastosowanie w trudnych środowiskach, gdzie mimo narażenia na zimno bądź przegrzewanie zapewni długotrwałe, bezawaryjne działanie.

ISSS332 wykorzystuje interfejs SATA III typu przemysłowego. Wersja wykorzystująca pamięci typu SLC jest dostępna w wariantach od 8 do 256 GB, a ta wykorzystująca gęściej upakowane pamięci typu MLC występuje w wariantach o pojemności od 16 GB do 1 TB. ISSS332 przewidziany jest nie tylko do zastosowań przemysłowych (w tym nawet dla przemysłu obronnego) i medycznych, ale także do rozwiązań dla graczy lub monitoringu. ISSS332 korzysta z zaawansowanych technik podwyższających niezawodność transferu danych, w tym S.M.A.R.T (z ang. self-monitoring and reporting technology), NCQ i TRIM. Przygotowano także darmowe oprogramowanie ADATA SSD Toolbox, pozwalające na monitorowanie i zarządzanie funkcjami dysku SSD, w tym istotnymi parametrami pracy, ich aktualnym statusem, czy równoważeniem zużycia.

ADATA™ Technology, jeden z największych na świecie producentów modułów DRAM i przenośnych pamięci USB, dostarcza kompleksowe rozwiązania związane z nośnikami danych, m.in. karty pamięci, dyski SSD i przenośne dyski twarde. Produkty firmy ADATA™ zostały niejednokrotnie docenione przez międzynarodowe gremia, otrzymując prestiżowe nagrody, w tym: niemiecką iF Design, red dot, CES Best of Innovations, Japan’s Good Design, Best Choice of Computex, i Taiwan Excellence Gold. Firmowy slogan „Love, Life, Dreams” uosabia markę ADATA™ i rolę jej innowacyjnych produktów w dążeniu człowieka do powszechnie cenionych idei i pomysłów. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę www.adata.com.

 

O autorze