Trwa konkurs IQRF Wireless Challenge II

Do grona partnerów konkursu dołączyły kolejne firmy, znamy także konkretne kwoty przeznaczone na nagrody dla zwycięzców.

IQ Home, węgierski producent rozwiązań bezprzewodowych zaoferuje uczestnikom konkursu swoje produkty ze zniżką 30%. Oznacza to między innymi możliwość zapoznania się z bazującą na Rapsberry Pi bramą z sieci IQRF do sieci Ethernet, bezprzewodowymi czujnikami temperatury i wilgotności, a także RangR – ciekawym urządzeniem do badania zasięgu węzłów sieci IQRF.

Partnerem konkursu został także wielki gracz na rynku elektroniki, firma Microchip Technology. Dla uczestników konkursu przygotowano bardzo atrakcyjne zniżki, dochodzące do 65%, na wszystkie układy przeznaczone do pracy ze standardem IQRF. Ponadto, Microchip przecenił o 30% płytki developerskie z serii chipKIT, a jako jedną z nagród dla osób, które uplasują się na podium, ufundował płytkę chipKIT µC32.

Przewidziane są także nagrody pieniężne. Zdobywca pierwszej nagrody w kategorii „Developer” otrzyma 400 € w gotówce oraz voucher na dowolne zakupy w sklepie IQRF na kolejne 400 €, a więc w sumie 800 € i nagrody rzeczowe od sponsorów. Kolejne miejsca premiowane są w naturalny dla branży elektronicznej sposób: 400 € dla zdobywcy drugiego miejsca i 200 € dla osoby na najniższym podium. W kategorii „Student”, nagrody wyniosą 600 €, 400 € i 200 €, również częściowo  w postaci vouchera. Ponadto uczelnia zwycięskich studentów uzyska 50% zniżkę na zakupy w sklepie IQRF.

Przypomnijmy także o innym istotnym aspekcie uzyskania dobrej lokaty w konkursie. Czeski inkubator przedsiębiorczości udzieli wsparcia finansowego oraz konsultacji merytorycznych zwycięzcom obu kategorii. IQRF Alliance nie tylko nieodpłatnie przyjmie wszystkich zwycięzców w szeregi członków zrzeszenia, ale niektórym z nich zaproponuje pracę.

Projekty można zacząć przesyłać do IQRF tylko do końca lutego, więc warto pospieszyć się ze zgłoszeniem, którego można dokonać na oficjalnej stronie konkursu.

Dystrybutorem produktów IQRF w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze