NI Trend Watch 2016 – raport o IoT

Firma National Instruments, dostawca platformowych rozwiązań wspierających inżynierów i naukowców w rozwiązywaniu największych problemów technicznych, poinformowała o opublikowaniu NI Trend Watch 2016. Jest to już trzecie wydanie corocznego raportu, które tym razem porusza szereg zagadnień związanych z Internetem Przedmiotów i jego wpływem na sposób zarządzania informacjami. Raport porusza też zagadnienie gwałtownego przyrostu generowanych danych.

– Wraz z tym, jak świat staje się coraz lepiej ze sobą skomunikowany, ilość danych dostępnych do analizy gwałtownie rośnie. Taki trend pozwala naukowcom i inżynierom na lepszy wgląd w otaczającą nas rzeczywistość, jednak wybranie wartościowych informacji może okazać się prawdziwym wyzwaniem – stwierdził Eric Starkloff, wiceprezes działu globalnej sprzedaży i marketingu w NI – Staramy się na bieżąco wspierać naszych klientów w ich zmaganiach z zalewem danych analogowych, które dodatkowo stają się coraz bardziej złożone. Wszystko po to, by mogli oni podejmować właściwe decyzje w odpowiednim czasie.

NI Trend Watch 2016 skupia się na poniższych tematach:

Prototypowanie przenosi 5G z teorii w rzeczywistość – 5G niewątpliwie wzniesie wydajność sieci bezprzewodowych na niespotykany dotąd poziom, dążenie to nie jest jednak pozbawione wyzwań.

Duże, analogowe zbiory danych na miarę przyszłości– Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii sieciowych i pomiarowych, wzbogacanie systemu o kolejne elementy akwizycji jeszcze nigdy nie było tak łatwe ani opłacalne.

Rozwój standardów sieciowych dla przemysłowego Internetu Przedmiotów (z ang. Industrial Internet of Things – IIoT) – Technologie sieciowe muszą być rozwijane, by spełnić wymagania systemów przemysłowych kolejnej generacji i umożliwić postęp w sposobie obsługi maszyn, sieci elektrycznych czy systemów transportowych.

Testowanie inteligentnych urządzeń mobilnych – Zamiast projektować system testowy zdolny obsłużyć tylko jeden typ urządzeń, liderzy na rynku powinni skupić się na bardziej elastycznych rozwiązaniach, które będą kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami inteligentnymi.

Konsumeryzacja oprogramowania – Na rynku oprogramowania, który domaga się coraz lepszych rozwiązań, dostawcy oprogramowania muszą zareagować w odpowiedni sposób.

Pełny raport jest dostępny na www.ni.com/trend-watch.

O autorze