FTDI zaprezentuje nowy moduł Cleo na targach Embedded World 2016

Podobnie jak NerO – energooszczędna płytka z kontrolerem ATMEGA328 – projekt CleO ma wystartować w serwisie Kickstarter. FTDI zapowiada, że będzie to świetny dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. A to tylko część tego co będzie można zobaczyć na stoisku firmy podczas targów EW2016.

CleO i NerO, oprócz charakterystycznej pisowni i nazw nawiązujących do starożytności, ma łączyć o wiele więcej. Inteligentny wyświetlacz TFT CleO od początku planowany był jako kompatybilny z płytką sterującą NerO. Idealnie pasujące złącza pozwolą na łatwe połączenie układów i szybkie rozpoczęcie pracy, na przykład z wykorzystaniem jednego z 20 pokazowych projektów przygotowanych przez producenta. Znajdziemy wśród nich m.in. kalendarz, termometr, woltomierz, radioodbiornik i wiele innych prostszych lub trudniejszych programów demonstracyjnych wykorzystujących różne możliwości obu układów. O CleO do czasu uruchomienia projektu na Kickstarterze wiadomo niewiele, co tym bardziej zwiększa napięcie przed zaplanowaną podczas targów premierą.

Brytyjska firma zachęca do odwiedzin swojego stoiska także możliwością sprawdzenia w rzeczywistości jak działa jej inny innowacyjny produkt – Embedded Video Engine, w skrócie EVE. Układ ten łączy w sobie sterownik wyświetlania grafiki, obsługi ekranu dotykowego oraz dźwięku. Pozwala to znacznie uprościć i przyspieszyć powstawanie urządzeń multimedialnych.

Nie zabraknie także prezentacji układów najczęściej kojarzonych z firmą FTDI, to jest sterowników USB. Producent pokaże szereg rzeczywistych zastosowań, w których wykorzystano jego sprzęt. Kolejną atrakcją będzie możliwość uczestnictwa w pokazach i dyskusjach na temat rodziny mikrokontrolerów SuperBridge, wyposażonych między innymi w peryferia do obsługi kamer wideo. Oczywiście uczestniczący w targach przedstawiciele firmy chętnie porozmawiają o wszystkich swoich produktach, odpowiedzą na pytania i udzielą wartościowych porad.

Targi Embedded World 2016 odbędą się już w przyszłym tygodniu, w dniach 23-25 lutego w Norymberdze. Stoisko firmy FTDI, z numerem 326, będzie się znajdować w Hali 4A. Naprawdę warto tam zajrzeć!

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze