Wyścigi aut sterowanych mikrokontrolerami Renesas – na Embedded World 2016

Firma Renesas Electronics ogłosiła, że finał zawodów MCU Car Rally dla studentów odbędzie się podczas targów embedded world 2016 w dniach 23-25 lutego w Norymberdze w Niemczech. Zespoły reprezentujące uczelnie techniczne z Europy zostały zaproszone do wzięcia udziału w zawodach. Zadanie studentów polega na opracowaniu działającego modelu samochodu z wykorzystaniem układów elektronicznych i oprogramowania dostarczonego przez Renesas.

25 drużyn złożonych z prawie 120 studentów tworzyło swoje projekty przez cały semestr, przygotowując się do tegorocznego wyścigu. Nagrody obejmują iPhone, iPady i kwoty pieniężne.

Zawody stanowią dla studentów ostatniego roku inżynierii szansę na stworzenie prawdziwego urządzenia z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań Renesas, w tym popularnych 32-bitowych mikrokontrolerów RX. Wśród 15 drużyn znajdują się studenci z takich krajów, jak Niemcy, Austria, Bułgaria, Hiszpania, Rumunia, Francja, Anglia, Turcja i inne. Niektóre kraje są reprezentowane przez więcej, niż jedną drużynę. Obsługa techniczna i koordynacja zawodów jest zapewniona przez Renesas oraz jego partnera strategicznego – angielską firmę AND Technology Research.

Dla wielu uczestniczących drużyn zawody Renesas MCU Car Rally to najważniejsze wydarzenie roku. Prace nad samochodami wyścigowymi są uznawane za projekty zaliczeniowe, za które profesorowie przyznają studentom punkty wpływające na ocenę końcową.

Renesas Electronics Europe ma tytuł „platynowego sponsora” dnia studenckiego embedded world, który stanowi ostatni dzień targów i co roku przyciąga ponad 1000 studentów. Renesas przeprowadzi testy próbne, eliminacje i finały zawodów podczas dnia studenckiego –  to ważny punkt targów przyciągający uczestników i widzów.

Drugie zawody European MCU Car Rally odbędą się w czasie targów embedded world, 25 lutego 2016 w foyer przed halą numer 1.

Szczegóły dotyczące zawodów znajdują się pod adresem http://www.renesas.eu/support/university/peer/mcu_car_rally.jsp

Szczegóły programu Renesas dla uczelni są dostępne tutaj: http://www.renesas.eu/university

O autorze