Renesas Synergy i europejskie niezależne studia projektowe

Firma Renesas Electronics Europe ogłosiła, iż europejska sieć niezależnych studiów projektowych (IDH) jest gotowa na współpracę z platformą Renesas Synergy. Obecnie sieć obejmuje 13 lokalnych projektantów z wielu obszarów Europy. Zapewniają oni profesjonalne usługi z różnych dziedzin, takich jak bezpieczeństwo funkcjonalne czy projektowanie graficznego interfejsu użytkownika. Pozwalają stworzyć kompletne, działające produkty, włączając w to nawet stylowe wykończenie i produkcję. Usługi te obejmują również różnego rodzaju testy i certyfikację.

Wzrost złożoności systemów skłonił firmę Renesas do wykorzystania niezależnych studiów projektowych w ramach outsourcingu. Platforma Renesas Synergy jest przystosowana do projektowania złożonych systemów w sposób znacznie szybszy, niż było to możliwe dotychczas.

Usługi projektowe w ramach sieci partnerów Renesas IDH są wykorzystywane, gdy możliwości działu R&D są w pełni zajęte, gdy wymagane są specjalne umiejętności lub gdy firma bez własnego zespołu R&D potrzebuje opracować produkt elektroniczny, nie mając elektroniki w swojej typowej ofercie. Kupowanie rozwiązań zamiast samodzielnego ich opracowania może być bardziej opłacalne, nawet w przypadku projektów całych systemów.

W rozwój platformy Renesas Synergy zaangażowane są następujące studia projektowe (w kolejności alfabetycznej):

Wszyscy ci dostawcy są przygotowani do obsługi klientów. Zostali przeszkoleni i wyposażeni w narzędzia, oprogramowanie i mikrokontrolery platformy Renesas Synergy. Mają również bezpośredni kontakt z ekspertami Renesas Synergy. Planowane jest dalsze rozszerzenie sieci w roku 2016.

Kontakt do przedstawiciela Renesas Electronics w Polsce: Maciej.Michna@renesas.com.

O autorze