Systemy optyczne Khatod Nema przeznaczone do oświetlenia wysokiej mocy

 

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu firmie Khatod udało się zająć dobrą pozycję na rynku rozwiązań optycznych i rozpocząć działania w sektorze oświetlenia wielkomocowego. Nowy system soczewkowy Nema pomoże wydobyć nawet 7000 lumenów strumienia świetlnego z zainstalowanych z nim diod LED.

Moduły optyczne o szerokości 120 mm i długości 110 mm mieszczą macierz złożoną z 36 soczewek. Wysokość każdego modułu, która efektywnie powiększa wysokość całego systemu oświetlenia, wynosi 9,5 mm.

Producent oferuje moduły o różnych możliwościach przepuszczania światła padającego pod kątem do soczewki. Parametr opisujący tę właściwość to tzw. szerokość połówkowa, opisująca kąt odchylenia pod jakim musi paść promień na powierzchnię soczewki aby jego moc została stłumiona o połowę. Włoska firma oferuje moduły o wartościach szerokości połówkowej od 14,5o do 111o. Można też zamówić nieprzepuszczalną uszczelkę, ograniczającą szerokość połówkową.

Wszystkie soczewki wykonane są ze szkła akrylowego – twardego i odpornego materiału, dobrze przepuszczającego światło, ale mniej kruchego niż zwykłe szkło. Zakres temperatury w jakich można używać soczewek wynosi od -30oC do +110oC i w żaden sposób nie ogranicza możliwości używania ich w oświetleniu zewnętrznym w krajach o umiarkowanym klimacie.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze