LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Współpraca firm LUMITECH i Seoul Semiconductors w ramach technologii PI-LED

Dwóch potentatów rynku oświetlenia osiągnęło porozumienie w sprawie wiodącej technologii z dziedziny tzw. Human-Centric Lighting (HCL). Koreański producent będzie miał teraz możliwość produkcji diod LED o zróżnicowanej temperaturze światła.

Technologia PI-LED to przełomowe rozwiązanie chronione patentami przez austriacką firmę LUMITECH. W celu dostosowania się do zmiennych potrzeb użytkownika diody produkowane w tej technologii mogą emitować światło o bardzo szerokim spektrum temperatury barwowej: od 2200 K (co odpowiada barwie światła świeczki) do 8000 K (barwa światła słonecznego w rejonach okołobiegunowych). Co więcej, diody mogą również zmieniać kolor i odcień i są bardziej energooszczędne niż lampy halogenowe. Za to nowatorskie podejście do zagadnienia oświetlenia domowego firma uzyskała specjalną nagrodę od rządu austriackiego.

Na mocy zawartych pomiędzy firmami umów, Seoul Semiconductors ma prawo produkowania konfigurowalnych diod LED w oparciu o technologię PI-LED. Stefan Tasch, dyrektor wykonawczy LUMITECHu widzi w porozumieniu z Koreańczykami dowód na innowacyjność i przydatność nowej technologii. Z kolei firma z Seulu dostrzega nowe możliwości, które da synergia opatentowanej technologii WICOP pozwalającej na produkcję diod LED bez opakowania (montowanych wprost do złącz krzemowych) z pozyskanymi technologiami umożliwiającymi konfigurację barwy światła.

Według badań rynkowych do 2020 roku rynek oświetlenie HCL może stanowić już 10% całego rynku oświetlenia. Warto więc śledzić poczynania obu firm i wynikające z nich udogodnienia w oświetleniu naszych mieszkań i biur.

Dystrybutorem produktów Seoul Semiconductors w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.