Integracja platformy Renesas Synergy z narzędziami IAR Systems

Dzięki integracji środowiska IAR Embedded Workbench w ramach platformy Renesas Synergy klienci mogą skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek i obniżyć koszty inwestycji

IAR Systems, dostawca narzędzi projektowych dla systemów wbudowanych wraz z firmą Renesas Electronics, dostawcą zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosili integrację zestawu narzędzi projektowych IAR Embedded Workbench w ramach platformy Renesas Synergy. Ta wersja jest oznaczona jako „EWARM-RS”. Platforma została zaprezentowana na targach Embedded World 2016, które odbyły się w dniach 23-25 lutego w Norymberdze w Niemczech.

Platforma Synergy zapewnia projektantom bezpośredni dostęp do kompletnego rozwiązania dla systemów wbudowanych. W jego skład wchodzi wysokiej jakości system operacyjny czasu rzeczywistego (RTOS) i oprogramowanie, skalowalne mikrokontrolery oparte na rdzeniu ARM Cortex-M, gotowe rozwiązania, a teraz także wszechstronne możliwości zaawansowanego zestawu narzędzi projektowych IAR Embedded Workbench. Projektanci mają dostęp do wszystkich tych składników dzięki prostej licencji dostępnej na stronie Synergy Gallery. Ponieważ wszystkie elementy są już zintegrowane, przetestowane i mają gwarancję Renesas w przypadku pakietów oprogramowania (SSP), projektanci mogą zaoszczędzić miesiące pracy.

Platforma Synergy zawiera specjalną edycję IAR Embedded Workbench, która jest dostępna jedynie w ramach platformy. IAR Embedded Workbench to kompletny pakiet złożony z kompilatora C/C++ i narzędzi debuggera, który oferuje zaawansowaną optymalizację kodu i rozbudowane środowisko programistyczne. Pakiet zawiera również narzędzie do analizy statycznej C-STAT oraz analizy w czasie pracy C-RUN.

Użytkownicy platformy Synergy są uprawnieni do korzystania z aktualizacji i wsparcia technicznego IAR Embedded Workbench za pośrednictwem firmy Renesas. Nie ma ograniczenia na liczbę stanowisk w danej firmie w ramach licencji dostępnej w portalu Synergy Gallery.

Pierwsza wersja beta zintegrowanego zestawu narzędzi została uruchomiona w lipcu 2015 roku i byłą testowana przez klientów Renesas do  października 2015 roku. Wprowadzenie pełnej wersji pakietu EWARM-RS dla platformy Synergy jest planowane na czerwiec 2016 roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie platformy http://www.renesassynergy.eu.

O autorze