LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Tibbo jako łącznik ze światem IoT

Na blogu Tibbo, firmy produkującej nowatorskie układy elektroniczne, właśnie pojawił się bardzo entuzjastyczny wpis jednego z jej klientów, Erika Helfgotta, dyrektora działającej od 60 lat na rynku alkomatów firmy Intoximeters, Inc. Opisuje on bardzo ciekawy przypadek wykorzystania produktów Tibbo do unowocześnienia istniejących rozwiązań analogowo-cyfrowych.

Pan Helfgott zaczyna od wyjaśnienia, że ich wiodące produkty są efektem przemyślanego projektu, który uzyskał liczne atesty i dopuszczenia do użytku. Jednak jego klienci zapragnęli pójść z duchem czasu i przesiąść się ze starych 9-pinowych złącz szeregowych i złącza PS-2 do podłączania klawiatury na nowsze standardy Ethernet i USB. Dla amerykańskiej firmy oznaczałoby to konieczność kosztownego przeprojektowania układów i ponownego certyfikowania produktu.

Tu z pomocą wkracza Tibbo. Dzięki połączeniu układu Tibbo EM1202 z kontrolerem USB FTDI Vinculum zbudowano całkowicie zewnętrzny moduł (widoczny na ilustracji do artykułu) pośredniczący w komunikacji między alkomatem a dowolnymi urządzeniami wyposażonymi w nowoczesne złącza, jakich wymagają klienci firmy. Pan Helfgott szczególnie chwali środowisko programistyczne dostarczane przez Tibbo oraz gotowy projekt demo pozwalający na wykorzystanie portu szeregowego, które umożliwiły błyskawiczne stworzenie urządzenia pośredniczącego i dostarczenia go klientom. Dzięki zewnętrznemu modułowi, nie najnowsze już urządzenia uzyskały możliwość połączenia z Internetem, drukowania na nowoczesnych drukarkach, wysyłania e-maili, komunikacji z urządzeniami pamięci masowej przez USB i wiele innych.

Trafnym podsumowaniem tej historii są podziękowania dyrektora Intoximeters, Inc. za możliwość „dołączenia do świata IoT”. Ten bardzo ciekawy przypadek pokazuje jednak zaledwie ułamek możliwości produktów Tibbo. Zachęcamy do zapoznania się z całym wpisem na blogu oraz z pozostałymi produktami Tibbo na ich oficjalnej stronie.

Dystrybutorem produktów Tibbo w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Tagi: IoT, news, Soyter, Tibbo