[WEBINARIUM] Wykrywanie problemów EMC na poziomie PCB

Gdy urządzenie nie przejdzie testu zgodności w komorze EMC, najlepszym sposobem wykrycia problemu jest wykonanie pomiarów bardzo bliskiego pola. Macierzowa technika skanowania, opracowana przez EMSCAN, umożliwia wyświetlenie emisji bardzo bliskiego pola w czasie rzeczywistym, co ułatwia wykrycie i rozwiązanie problemu. Korelacja emisji z elementami na PCB pozwala na identyfikację źródła problemu i sposobów jego potencjalnego rozwiązania. Używając tej techniki, projektant może uzyskać „mapę emisyjności” PCB w czasie rzeczywistym, by zidentyfikować problemy EMI i EMC jeszcze na wczesnym etapie projektowania, co pozwala znacząco obniżyć koszty i skrócić czas wypuszczenia produktu na rynek.
Prezentacja zawierać będzie dyskusję na temat techniki pomiaru macierzowego bardzo bliskiego pola, jak również przykłady rzeczywistych płytek przetestowanych przy użyciu systemu EMSCAN EMxpert.
Webinarium poprowadzi Ruska Patton, Director of Product Management – osoba bezpośrednio odpowiedzialna za rozwój skanerów EMSCAN. Ruska Patton posiada zaawansowaną wiedzę na temat zagadnień EMC, EMI i projektów RF oraz rozwiązywania problemów dotyczących zakłóceń elektromagnetycznych.

Webinarium odbędzie się we środę, 27 kwietnia 2016, o godz. 13:30 – 14:15 EDT (czas wschodni, USA) i potrwa 45 minut.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się tutaj (https://attendee.gotowebinar.com/register/5762455051826372098).

Dystrybutorem produktów EMSCAN w Polsce Computer Controls Sp. z o.o., ul. Budowlanych 1, 43-300 Bielsko-Biała, tel.: +48 33 4859490, fax: +48 33 4720420, http://www.ccontrols.pl/, e-mail: info@ccontrols.pl.

O autorze