Czytniki kart Mifare przeznaczone do zastosowań w pojazdach

Nowe czytniki Mifare pozwolą ograniczyć biurokrację przy wydawaniu kluczyków albo skutecznie zastąpić inne, mniej wygodne rozwiązania takie jak iButton.

W odróżnieniu od domyślnie stosowanych czytników kart identyfikacyjnych, modele MS2S i MF7S wyróżniają się bardzo wysoką tolerancją na temperaturę otoczenia. Producent gwarantuje ich poprawne działanie w zakresie od -20oC do 70oC, co pozwoli z nich bezproblemowo korzystać na przykład po zainstalowaniu w szoferce TIR-a. Wymagane napięcie zasilania od 10V do 48V jest standardowo dostępne w samochodach osobowych i ciężarowych a niewielkie rozmiary (77 mm x 42 mm x 15 mm) umożliwiają montaż urządzeń bez ingerencji w ergonomię kokpitu kierowcy.

Czytniki przesyłają sygnały elektromagnetyczne o częstotliwości fali nośnej 13,56 MHz. Umożliwia to współpracę ze znanymi standardami ISO14443A Mifare, DESFire, Ultralight. Do komunikacji z innymi urządzeniami elektronicznymi czytniki MS2S i MF7S wykorzystują interfejs 1-Wire oraz standardowy interfejs szeregowy RS232. Pobór mocy przy napięciu zasilania 12V wynosi ok 30 mA. W urządzenia wbudowano już diodę LED oraz brzęczyk, które mogą posłużyć do sygnalizacji przyjęcia lub odrzucenia karty.

Oczywiście motoryzacja to nie jedyny obszar zastosowań tych czytników. Świetnie sprawdzą się one także w większości zastosowań poza pomieszczeniami. Można także bez obaw zamontować je na metalowych powierzchniach.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze