LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy analizator do charakteryzacji podzespołów przy małych poziomach mocy

 

Ważniejsze cechy:

  • Wizualizacja sygnałów prądowych w paśmie do 200 MHz przy 14- lub 16-bitowym zakresie dynamicznym
  • Możliwość pomiaru zmieniających się dynamicznie prądów o natężeniu od 100 pA do 10 A
  • Możliwość ilościowej oceny poboru prądu przez urządzenia małej mocy

Firma Keysight Technologies zaprezentowała pierwszy na świecie analizator umożliwiający pomiar dynamicznie zmieniających się prądów o natężeniu już od 100 pA w zakresie częstotliwości do 200 MHz, zapewniający szybkość próbkowania równą 1 GSa/s i 14- lub 16-bitowy zakres dynamiczny. Seria Keysight CX3300 obejmuje nową kategorię analizatorów prądowych idealnie nadających się do potrzeb projektantów, którzy chcą wizualizować prądy o dynamicznie zmieniającym się natężeniu podczas zaawansowanej charakteryzacji podzespołów oraz dla inżynierów pracujących nad ograniczeniem poboru prądu w urządzeniach małej mocy.

Charakteryzacja zaawansowanych podzespołów i badanie parametrów urządzeń małej mocy należą do skomplikowanych zadań; wymagają pomiaru prądów o natężeniu poniżej 1 mA w szerokim paśmie, powyżej 1 MHz. Obecna metodologia prowadzenia tego typu pomiarów jest narażona na wiele niekorzystnych zjawisk – znaczny poziom szumów, spadki napięcia, ograniczony zakres dynamiczny czy ograniczone pasmo – w wyniku czego małe prądy o szybko zmieniającym się natężeniu często są trudne do wykrycia i analizy.

Nowy analizator CX3300 firmy Keysight pozwala pokonać te ograniczenia, umożliwiając pomiar prądów o małym natężeniu w szerokim paśmie. Zapewniając 14- lub 16-bitowy zakres dynamiczny, pojedynczy analizator spełnia wiele wymogów pomiarowych bez konieczności korzystania z różnych przyrządów. Graficzny interfejs użytkownika na wielopunktowym ekranie dotykowym o przekątnej 14,1″ wraz z zaawansowanym oprogramowaniem analityczno-pomiarowym czyni skomplikowane dotąd pomiary małych prądów bardzo łatwymi do przeprowadzenia.

Przy wykorzystaniu analizatora CX3300, projektanci mogą obecnie mierzyć natężenie nawet bardzo krótkich impulsów prądowych (o szerokości poniżej 100 ns). Jest to cecha przydatna zwłaszcza dla inżynierów opracowujących komponenty półprzewodnikowe lub zaawansowane układy pamięci, ponieważ umożliwia im podgląd przebiegów wcześniej niemierzalnych. Wykres poboru prądu może być rejestrowany w dowolnym punkcie czasowym, niezależnie od tego czy urządzenie pracuje aktywnie czy jest przełączone w tryb uśpienia/standby. Precyzyjnie analizując sposób poboru prądu przez urządzenie, inżynierowie mogą przeprowadzić analizę ilościową i ograniczyć sumaryczny pobór mocy.

Oprócz pomiaru prądów o dużej dynamice, analizator CX3300 może być również wykorzystany jako narzędzie do debugowania, pozwalające na prowadzenie szczegółowej analizy i oceny na etapie prac badawczo-rozwojowych. Korzystając z niego, inżynierowie są w stanie tworzyć bardziej agresywne specyfikacje w zakresie poboru mocy i zapewnić bardziej energooszczędną pracę urządzeń.

Analizator CX3300 składa się z jednostki centralnej wyposażonej w ekran WXGA o przekątnej 14,1” i zewnętrznych czujników zaprojektowanych specjalnie do precyzyjnego pomiaru przebiegów prądowych. Jednostka centralna zapewnia 14- lub 16-bitowy zakres dynamiczny, szerokość pasma równą 200 MHz i szybkość próbkowania 1 GSa/s. Niskoszumowe, szerokopasmowe czujniki zewnętrzne umożliwiają pomiar prądów o natężeniu od 100 pA do 10 A.

Więcej informacji dotyczących analizatorów serii CX3300 można znaleźć pod adresem www.keysight.com/find/cx3300.

Dystrybutorem produktów Keysight Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.