LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Energooszczędne sieci dzięki układowi linearyzacji MIMO

Dzięki dwukanałowemu wzmacniaczowi na częstotliwości radiowe SC2200 firmy Maxim Integrated projektanci mogą stworzyć mniejsze, tańsze i bardziej energooszczędne układy wejściowe RF.

Dzięki układowi linearyzacji wzmacniacze mocy mogą pobierać o 70% mniej energii w porównaniu do pracy w zakresie nieliniowym. Jednocześnie zmniejsza się całkowity koszt elementów nawet o 50% i jest do 8 razy mniejszy w porównaniu do innych cyfrowych rozwiązań pre-distortion (DPD) dostępnych na rynku. Zastosowanie układu SC2200, który zajmuje kilka centymetrów kwadratowych na powierzchni płytki, znacząco zwiększa sprawność wzmacniacza mocy. Układ pobiera jedynie 1,5 wata mocy, gdy oba kanały są w pełni wykorzystywane. Pozwala to producentom na uzyskanie znacznej przewagi konkurencyjnej i pomaga operatorom obniżyć koszty wdrożenia oraz użytkowania systemów.

Ponieważ ruch w sieciach komórkowych rośnie wykładniczo, przemysł telekomunikacyjny przechodzi z dużych sieci zaprojektowanych do transmisji głosu na heterogeniczne sieci o lepszym pokryciu i większej przepustowości. SC2200 stanowi lepszą alternatywę dla nieefektywnej metody pracy wzmacniaczy mocy w zakresie nieliniowym i jest lepszy od DPD, ponieważ nie wymaga programowania czy opracowania złożonych algorytmów. Układ zawiera zintegrowany przedwzmacniacz i jedno wejście zasilania 1,8 V. Pracuje w sposób optymalny w różnych konfiguracjach wzmacniaczy mocy wykonanych w różnych technologiach i z różną mocą wyjściową. Układ linearyzacji jest odpowiedni dla systemów 2G, 3G oraz 4G, w tym TD-LTE oraz FD-LTE. Doskonale nadaje się do infrastruktury sieci komórkowych, takich jak małe i duże stacje bazowe, rozproszone systemy antenowe (DAS), anteny aktywne (AAS), zdalne anteny radiowe i inne systemy z wieloma wyjściami i wyjściami (MIMO).

Najważniejsze cechy:

  • Wysokie parametry: Spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania co do widma emisji oraz amplitudy wektora błędu (EVM).
  • Obniżony pobór mocy: Zużywa nawet o 70% mniej mocy w stosunku do wzmacniacza 47 dBm w zakresie nieliniowym.
  • Mniejszy całkowity koszt systemu: Obniżenie kosztu nawet o 50% w stosunku do systemu DPD.
  • Mniejszy rozmiar: Nawet 8x mniejszy od innych rozwiązań DPD dostępnych na rynku.
  • Układ mieści się w prostej obudowie QFN o wymiarach 11 x 11 mm.
  • Pracuje w zakresie temperatury od -40°C do +100°C.

Dostępne są zestawy też ewaluacyjne SC2200-EVK900, SC2200-EVK1900 oraz SC2200-EVK2400.

Więcej informacji o układach Maxim SC2200 można znaleźć na stronie układu.