LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Niezwykłe zestawy czujnikowe i.MX od NXP

36149-AUT-iMX-Retail_still-HR

Firma NXP zaprezentowała nową generację procesorów aplikacyjnych i.MX 8. Mają one pomóc w tworzeniu bezpiecznych i efektownych oraz interaktywnych interfejsów. Układom towarzyszy zestaw czujnikowy (MEK) wykorzystujący procesory i.MX 8. Nowe układy pozwolą na tworzenie zaawansowanych wyświetlaczy multimedialnych oraz aplikacji wymagających złożonego przetwarzania i obsługi mediów.

Nowy zestaw czujnikowy łączy skalowalną rodzinę procesorów aplikacji, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawność energetyczną. System jest podzielony na fragmenty, dzięki czemu projektanci mogą łatwiej skupić się na istotnych cechach aplikacji. Sprzętowe zabezpieczenia zapewniają bezpieczeństwo oraz prywatność w takich obszarach zastosowań, jak pojazdy, urządzenia medyczne lub przemysłowe z komunikacją sieciową. Inteligentna architektura i.MX 8 pozwala na dostęp do danych, ich analizę pod kątem informacji przydatnych dla użytkowników i biznesu.

Seria i.MX8 została opracowana, aby poprawić interakcję dzięki potężnemu silnikowi multimedialnemu. Zapewnia on obsługę grafiki i wideo w formacie 4K. Obraz można wyświetlić na dowolnej powierzchni lub obiekcie, aby wykorzystać rzeczywistość wirtualną lub rozszerzoną. Ta technologia pozwala na realizację interakcji w robotyce oraz wykrywaniu obrazu. Jest również stworzona z myślą o osobistych dronach dla rodziny lub biznesu oraz urządzeniach ubieralnych z funkcją skanowania, które poprawią funkcjonalność przemysłowych systemów automatyki.

Inteligentna architektura i.MX 8 równoważy przystępność dla użytkownika z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Układy zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o zaawansowanych zabezpieczeniach. Architektura zapewnia rozdzielność platformy sprzętowej i programowej , a także funkcje obsługi oraz przywrócenia systemu w przypadku podania nieprawidłowego klucza. Ochrona cyfrowej tożsamości pozwala na bezpieczną pracę z cyfrowymi, połączonymi interfejsami.

Seria i.MX8 rozwija możliwości systemów z wieloma czujnikami, umożliwiając intuicyjną kontrolę za pomocą gestów, rozpoznawanie głosu i naturalnej mowy, a także obsługę dźwięku. Także w systemach krytycznych dla bezpieczeństwa, takich jak opieka zdrowotna lub w zastosowaniach biznesowych typu connected car, układy i.MX zapewniają bogate możliwości. Przykładowo, w connected car kluczowe informacje o podróży zostaną konfigurowane i przedstawione na wielu wyświetlaczach – deskach rozdzielczych, monitorach oraz systemach rozrywki. Spersonalizowane ustawienia siedzeń, głośność muzyki i podłączone urządzenia zapewnią wygodę i komfort podróży.

Dostępność

Zestaw czujnikowy NXP i.MX 8 jest już dostępny. Zestaw zawiera procesor, narzędzia oraz oprogramowanie – w tym BSP i oprogramowanie pośrednie. Więcej szczegółów można uzyskać na stronie http://www.nxp.com/iMX8-MEK.

Tagi: czujnik, news, NXP