LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe rozwiązanie dla systemów kontroli ruchu od firmy Renesas

REN0633_RZ-T1_Motion_Control

Firma Renesas Electronics przedstawiła nowe rozwiązanie referencyjne przeznaczone do wysokiej klasy systemów kontroli ruchu w czasie rzeczywistym – zestaw ze zintegrowanym układem Renesas RZ/T1. Zestaw RZ/T1 stanowi kompletne rozwiązanie sprzętowo-programowe dla kontroli ruchu. Jego celem jest uproszczenie projektowania systemów wbudowanych dla przemysłowych kontrolerów i serwomechanizmów, przemysłowych systemów robotycznych, systemów fabrycznych i innych automatycznych narzędzi, które wymagają wysokiej szybkości i krótkiego czasu reakcji, czy też pracy w czasie rzeczywistym.

Zestaw kontroli ruchu RZ-T1 jest kompletnym rozwiązaniem opartym na procesorze RZ/T1. Zapewnia wysoką wydajność obliczeniową i architekturę odpowiednią do obsługi pętli kontroli w czasie rzeczywistym oraz interfejsu enkodera wysokiej szybkości. Jednocześnie dostępne opcje łączności pozwalają na obsługę deterministycznej komunikacji sieciowej. RZ/TI jest w praktyce jednoukładową realizacją serwomechanizmu podłączonego do sieci. Nowy zestaw zawiera procesor RZ/T1 i dwukanałowy, trójfazowy inwerter przeznaczony do dwukanałowej kontroli serwomechanizmu na podstawie informacji o pozycji i natężeniu prądu. Zestaw umożliwia również obsługę enkoderów inkrementalnych oraz absolutnych za pośrednictwem protokołów EnDat, BiSS lub A-format. Wszystkie te możliwości obniżają koszty dla producenta systemu. Zestaw pozwala uruchomić serwomechanizm i rozpocząć jego testowanie w ciągu 30 minut od rozpakowania pudełka.

Konfiguracja zależności czasowych w pętli kontroli wykorzystującej natężenie prądu i pozycję jest skomplikowana. Aby uprościć ocenę i proces testowania systemów przemysłowych, zestaw RZ/T1 zawiera algorytmy obejmujące kontrolę rozległych systemów, pętlę kontrolną położenia i generator profilu prędkości. Całość stanowi przetestowany przykład, który pozwala użytkownikom szybko ocenić pracę układu. Tym samym zestaw daje szansę na skrócenie czasu projektowania o trzy lub nawet cztery miesiące.

Łączność odgrywa kluczową rolę w czwartej rewolucji przemysłowej – pozwala koordynować działania maszyn i systemów występujących w środowisku przemysłowym. Zestaw RZ/T1 zapewnia obsługę wielu protokołów i interfejsów – w tym RS422, RS232, CAN, USB oraz UART TLL. Układ RZ/T1 zawiera przetestowany podsystem sieci R-IN Engine ze wspomaganiem sprzętowym, które pozwala zwiększyć przepustowość i obniżyć opóźnienia wynikające z przełączania kontekstu. R-IN Engine zapewnia wbudowaną obsługę EtherCAT i sprzętowy przełącznik obsługujący inne przemysłowe protokoły, takie jak PROFINET czy Ethernet/IP.

Zestaw kontroli ruchu RZ/T1 jest już dostępny. Szczegółowe informacje o produkcie znajdują się na stronie RZ/T1.