Pakiety LED Acrich MJT, czyli jak Seoul Semiconductors podbija rynek LED

img04_1

Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.

Głównym założeniem technologii MJT (ang. Multi Junction Technology) jest stworzenie wielu złącz p-n na jednej strukturze półprzewodnikowej. Dzięki temu koreański producent uniknął awaryjnych i zajmujących sporo miejsca połączeń między diodami w pakiecie. Pozwoliło to na gęstsze upakowanie diod a w konsekwencji nawet na ustanowienie rekordu wydajności świetlnej na poziomie 210 lm/W w modelu 5630. Proces produkcyjny został opatentowany a konkurencji trudno jest wymyślić lepsze rozwiązanie, co stawia Seoul Semiconductors w bardzo dobrej pozycji na rynku.

Rodzina Acrich MJT składa się z pakietów o różnej wielkości, mocy świetlnej, napięciach przewodzenia i poborze energii. Łączą je jednak pewne wspólne cechy. Najwyższą wydajność diod MJT można uzyskać przy pracy z niskim prądem i wysokim napięciem. Wówczas najefektywniejsze są wewnętrzne procesy półprzewodnikowe a także znika konieczność redukcji napięcia zasilania, co zazwyczaj powoduje straty energii.

Nowatorska seria produktów doczekała się już wielu pochwał i udanych wdrożeń przemysłowych. Koreańska Firma ShinHungTnL z sukcesem zastosowała diody Acrich MJT 5050 przy produkcji lamp miejskich, Brytyjczycy z Trumeter oświetlili modelem 5630 chłodnie wymagające całodobowego oświetlenia w temperaturze -24 oC, a inżynierowie z kolumbijskiej firmy Hybrid Design wykorzystali kompaktowe rozmiary tych samych pakietów aby zwiększyć wydajność oświetlenia budynku bez konieczności poszerzania zintegrowanych ze strukturą budynku otworów na lampy, zarazem redukując zużycie energii.

Dystrybutorem produktów Seoul Semiconductors w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze