LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Cykl webcastów LabView: Tips and Tricks

NI_webcast

Wydajne metody programowania i dobre nawyki pozwalają skrócić czas tworzenie projektu i uniknąć błędów. Ten cykl webcastów pozwoli uczestnikom zoptymalizować swój kod i udoskonalić tworzone aplikacje.

„Tips and Tricks” to sześcioczęściowy cykl webcastów o zróżnicowanym poziomie trudności. Uczestnicy mogą wybrać najważniejsze prezentacje lub uczestniczyć we wszystkich, aby maksymalnie pogłębić swą wiedzę.

Udział może wziąć każdy użytkownik LabView – zarówno początkujący, jak i doświadczony – który chce poprawić swoją produktywność podczas tworzenia kodu.

W czasie prezentacji i po zakończeniu można będzie zadawać pytania ekspertom, uczestnicząc w czacie na żywo.

Materiał seminaryjny podzielono na dwie części, a w każdej z nich przewidziano po 3 webinaria.:

Podczas pierwszego tygodnia (12 – 14 lipca) – dla początkujących i średniozaawansowanych – zostanie omówiony podstawowy materiał.

Webinarium: LabView Tips and Tricks

Ten webcast przedstawia wiele różnych narzędzi i technik, które pozwolą zwiększyć produktywność i zapewnić wysoką jakość opracowywanego programu.

Wprowadzenie do przykładowych projektów

Przykładowe projekty LabView pozwalają użytkownikom natychmiast wybrać działającą aplikację LabView, która realizuje typowe funkcje. Przykładowe projekty LabView stanowią doskonały punkt wyjścia do tworzenia własnych aplikacji LabView.

Programowanie maszyny stanów w LabView

Maszyna stanów, zwana również automatem, stanowi jeden z podstawowych wzorców projektowych w LabView. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać i zaadaptować ten wzorzec projektowy, a także dlaczego każdy projekt należy rozpocząć od odręcznego szkicu aplikacji.

W ciągu drugiego tydgodnia (19 lipca – 21 lipca) – dla średniozaawansowanych i zaawansowanych – (19 – 21 lipca) nacisk będzie położony na bardziej

zaawansowany materiał, taki jak projektowanie interfejsu i metody generacji raportu. Tydzień zamyka sesja poświęcona aplikacjom wbudowanym.

Tworzenie innowacyjnych interfejsów użytkownika w LabView

Ten webcast przedstawi kilka koncepcji, technik i sposobów, pozwalających szybko tworzyć efektywne i atrakcyjne interfejsy użytkownika. Zostaną omówione takie tematy, jak uwzględnienie warunków zewnętrznych, pomysły zaczerpnięte z sieci, podpowiedzi kontekstowe i wiele innych.

Metody generacji raportów: zestaw narzędzi i szablony

Tylko około 15% firm z listy Fortune 500 jest przygotowanych na wykorzystanie Big Data do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Szybka generacja wartościowych raportów pozwala wykorzystać ten potencjał. Podczas tej sesji zostaną przedstawione cechy efektywnego raportu, najbardziej popularne rodzaje raportów i typowe rozwiązania programistyczne służące do generacji raportów. Interaktywne prezentacje pokażą, w jaki sposób rozwiązywać problemy związane z danymi.

Rozszerzenie obsługi LabView na systemy wbudowane

Webinarium to przeznaczone jest dla osób, które dotąd używały LabView na komputerach stacjonarnych, a w kolejnym projekcie chciałyby wykorzystać moduły do pracy w czasie rzeczywistym, moduły przeznaczone dla FPGA i systemów wbudowanych. Uczestnicy poznają 10 zagadnień związanych z architekturą RIO, które pozwolą przejść do programowania systemów wbudowanych w LabView.

 

Autor: NI