Marki Avnet zostały połączone pod nazwą „Avnet Silica”

160705edne-avnet-logo

Po połączeniu firm Avnet Memec i Avnet Silica w roku 2015 powstała marka Avnet Memec-Silica. Teraz zmieniła ona nazwę na proste „Avnet Silica”. Oficjalnie nazwa ta obowiązuje od 4. lipca.

Firma Avent Silica będzie kontynuować swoją działalność jako europejski oddział globalnego dostawcy technologii półprzewodnikowych Avnet. Przedsiębiorstwo podaje liczbę 15.000 tysięcy swoich klientów w całej Europie.

„Nasza marka cieszy się przywiązaniem klientów. Avnet Silica jest kojarzona ze zrozumieniem rynku i skupieniem na innowacjach. Cel firmy jest prosty: zapewnić kontakt między naszymi klientami a dostawcami. Avnet Silica dostarcza prostych i kreatywnych rozwiązań złożonych problemów, zapewniając odpowiednią technologię i logistykę.” – mówi Mario Orlandi, prezes Avnet Silica. – „Prostsza marki Avnet Silica lepiej oddaje naszą pozycję na rynku jako jednego z największych dystrybutorów innowacyjnych układów półprzewodnikowych.”

Firma działa już od 15 lat. Nawiązuje długoterminową współpracę z klientami i dostawcami. Dostarcza na rynek różnorodne produkty. Avnet Silica współpracuje przy projektach od etapu koncepcji do produkcji.

Avent Silica stanowi europejski oddział firmy Avnet, która znajduje się na liście Fortune 500 dzięki przychodom wynoszącym 27,9 miliarda dolarów w roku podatkowym 2015.

Dodatkowe informacje o firmie znajdują się pod adresami http://www.avnet-silica.com/ oraz http://www.avnet.com/.

O autorze