LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

CST prezentuje „Conjugate Heat Transfer Solver”

heat

W trakcie konferencji IMS’2016 firma CST – Computer Simulation Technology ujawniła będący w końcowej fazie testów solver „Conjugate Heat Transfer CHT”, który wejdzie w skład pakietu do symulacji elektromagnetycznych „CST STUDIO SUITE®2017”. Solver CHT umożliwia dokładne symulacje termiczne i symulacje przepływu powietrza w urządzeniach elektronicznych.

Wydzielanie ciepła i nagrzewanie się elementów to istotne czynniki, które należy uwzględniać w projektowaniu urządzeń elektronicznych operujących dużymi mocami i cechujących się zwartą zabudową. Wysoka temperatura może powodować uszkodzenia podzespołów, a rozszerzalność cieplna może powodować przestrajanie wrażliwych elementów i obwodów. Chłodzenie przez naturalną konwekcję i chłodzenie wymuszone mogą znacząco wpływać na stopień nagrzewania się elementów, przez co analiza przepływu powietrza przez otwory w obudowie i wokół elementów urządzenia jest kluczowym elementem symulacji typu „multi-physics” obejmujących symulacje elektromagnetyczne, termiczne i mechaniczne.

Solver CHT – aktualnie w końcowej fazie testów – jest solverem termicznym, wykorzystującym technikę Computational Fluid Dynamics (CFD). Solver CHT jednocześnie symuluje wymianę ciepła i przepływ płynu (gazu lub cieczy) wokół elementów uwzględniając takie efekty, jak turbulencje i promieniowanie cieplne. Solver CHT będzie zintegrowany z pakietem CST STUDIO SUITE, dzięki czemu wyniki symulacji elektromagnetycznych będą mogły być używane jako dane wejściowe do symulacji cieplnej, dokładnie oddającej wszystkie efekty termiczne występujące w urządzeniu podczas pracy.

„Interakcje pomiędzy komponentami oraz znaczenie efektów „multi-physics” w pracy urządzeń każe traktować analizę chłodzenia na równi z innymi dziedzinami projektowania,” powiedział Peter Thoma, Dyrektor R&D, CST. „Integracja wielu solverów w CST STUDIO SUITE, w tym nowego solvera CHT, pozwala analizować parametry elektryczne i mechaniczne, kompatybilność elektromagnetyczną, efekty termiczne i inne zjawiska w jednym interfejsie na każdym etapie procesu projektowania.”

Solver CHT będzie oficjalnie wprowadzony na rynek wraz z nową wersją oprogramowania do symulacji elektromagnetycznych „CST STUDIO SUITE®2017”.

Kontakt do przedstawiciela CST w Polsce:  jarek.kwiatkowski@cst.com, kom. 608 353 351

Autor: CST