LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe oprogramowanie NI VeriStand

NI Enhances Hardware-in-the-Loop Software for Testing the Latest Generation of Embedded Control Systems

Firma National Instruments, dostawca platformowych rozwiązań wspierających inżynierów i naukowców w rozwiązywaniu największych problemów inżynieryjnych, opublikowała najnowszą wersję oprogramowania VeriStand, które jest wykorzystywane przez inżynierów systemów wbudowanych do tworzenia testów sprzętu w metodologii HIL (Hardware-in-the-loop). Obecnie inżynierowie zmagają się z coraz bardziej skondensowanym, dynamicznym harmonogramem pracy oraz nieustanną zmianą wymagań podyktowaną integracją nowych technologii. VeriStand oraz systemy HIL od NI to najbardziej otwarte i konfigurowalne platformy dostępne na rynku, które pomagają firmom odpowiednio reagować na te zmienne żądania oraz tworzyć przyszłościowe systemy testowania.

VeriStand zapewnia nietuzinkową funkcjonalność i konfigurowalność, które sprawdzą się w szybszym procesie tworzenia systemu testowania w czasie rzeczywistym i stanowią odpowiedź na zwiększającą się złożoność systemów wbudowanych w dobie upowszechniania się nowych technologii – takich jak zaawansowane systemy wsparcia kierowcy (ADAS), radary oraz elektroniczne systemy sterowania fly-by-wire. Oprogramowanie umożliwia:

  • Konfigurację silnika czasu rzeczywistego do wykonywania zadań typu: symulacja w czasie rzeczywistym, generacja impulsów, wysokoprzepustowa akwizycja danych dla kondycjonowanych pomiarów i zdefiniowanych, wyskalowanych przez użytkownika kanałów;
  • Rozbudowę oraz dopasowanie systemu do własnych potrzeb przy użyciu LabVIEW lub szerokiego wachlarza pozostałych środowisk programistycznych;
  • Szybkie tworzenie profesjonalnych interfejsów użytkownika, które mogą być edytowane po uruchomieniu i zawierają narzędzia dla definiowania modelu symulacji, logowania danych oraz monitorowania alarmów. Zaprojektowany na nowo menadżer UI pomaga w osiągnięciu maksymalnej efektywności podczas tworzenia i uruchamiania testów działających w czasie rzeczywistym.

NI VeriStand łączy funkcjonalności symulacji w czasie rzeczywistym, akwizycji danych, obsługi protokołów komunikacyjnych oraz możliwości sterowania procesem w jedną platformę będącą obecnie najbardziej kompletnym oprogramowaniem do testowania HIL na rynku. Oprogramowanie wspiera teraz standard przemysłowy ASAM XIL API i może być w przyszłości rozszerzone o obsługę technologii typu FPGA, RF oraz systemów wizyjnych. Użytkownicy mogą zintegrować program ze środowiskami symulacyjnymi (typu IPG Carmaker) do testowania jednostek ECU pod najnowsze trendy w systemach wbudowanych – związane przykładowo z ADAS lub autonomizacją pojazdów.

Więcej informacji o NI VeriStand oraz systemach NI HIL można znaleźć pod adresami http://www.ni.com/veristand oraz http://www.hil-ni.com.

Autor: NI