LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowa, wielofunkcyjna przetwornica DC/DC od Linear Technology

LT8335Col

Firma Linear Technology wprowadziła nowy model przetwornicy DC/DC podwyższającej napięcie, pracującej w trybie prądowym. Układ zawiera klucz o wydajności prądowej 2 A i maksymalnym napięciu wyjściowym 28 V. Przetwornica pracuje z napięciami wejściowymi z zakresu od 3 do 25 V i może współpracować zarówno z pojedynczymi ogniwami litowo-jonowymi, jak i akumulatorem samochodowym.

Układ LT8335 można skonfigurować jako przetwornicę podwyższającą napięcie, odwracającą lub SEPIC. Układ pracuje z częstotliwością kluczowania 2 MHz, dzięki czemu projektanci mogą bez użycia dodatkowych elementów uniknąć problematycznych pasm, jak na przykład zakres radia AM. Tryb Burst pozwala obniżyć prąd spoczynkowy do 6 µA, zachowując poziom tętnień na wyjściu poniżej 15 mV (wartość międzyszczytowa). Zastosowanie LT8335, który jest zamknięty w obudowie DFN o wymiarach 3 x 2 mm, oraz z niewielkich elementów zewnętrznych pozwala zmniejszyć powierzchnię płytki, jednocześnie obniżając jej koszt.

Klucz LT8335 o rezystancji włączenia 170 mΩ zapewnia sprawność powyżej 90%, natomiast programowalna funkcja wyłączania w przypadku niedociążenia pozwala poprawić bezpieczeństwo systemu. Pojedynczy rezystor w pętli sprzężenia zwrotnego wystarczy do regulacji napięcia wyjściowego – zarówno w przypadku napięcia dodatniego, jak i ujemnego. Inne funkcje obejmują wewnętrzną kompensację, łagodny rozruch (soft-start), automatyczną regulację częstotliwości (foldback) i zabezpieczenie wyłączające układ w przypadku przegrzania.

Model LT8335EDDB mieści się w obudowie DFN-8 o wymiarach 3 x 2 mm. Dostępna jest też wersja pracująca w przemysłowym zakresie temperatur od 40°C do 125°C – LT835IDDB. Ceny zaczynają się od 2,55 USD przy zamówieniach 1000 sztuk.