Nowa seria zestawów TI do zarządzania zasilaniem

lifestyle8

Firma Texas Instruments wprowadziła serię nowych zestawów do zarządzania zasilaniem (TI-PMLK). Mają one ułatwić połączenie teorii na temat systemów zasilania z praktyką i są przeznaczone zarówno dla studentów, jak i profesjonalistów.

Każdy bez wyjątku system elektroniczny wymaga zasilania. Na rynku widać rosnące zapotrzebowanie na inżynierów specjalizujących się w systemach zasilania. TI odpowiada na te potrzeby, wprowadzając serię zestawów laboratoryjnych, które umożliwią bezpośrednie zapoznanie się z problemami zarządzania zasilaniem oraz zdobycie doświadczenia poprzez badanie działającego systemu.

TI-PLMK to rozbudowane, łatwe w użyciu i wszechstronne środowisko przeznaczone do nauki. Pozwala studentom uzyskać praktyczne doświadczenie poprzez projektowanie własnego systemu zasilania. Każdy zestaw zawiera płytkę ewaluacyjną i książkę, które opisuje najważniejsze topologie zasilaczy, teorię, studium przypadku i zestaw unikalnych eksperymentów. Pozwalają one szybko zrozumieć działanie zasilaczy, które występują w rzeczywistych zastosowaniach. Seria TI-PMLK obejmuje najbardziej popularne topologie zasilaczy spotykanych na rynku: stabilizator liniowy, przetwornicę obniżającą (buck) lub podwyższającą napięcie (boost), a wkrótce także przetwornicę buck-boost.

Płytki wraz z serią eksperymentów maja utrwalić podstawy teoretyczne przekazywane podczas kursów inżynierii elektrycznej. Pomogą również profesjonalistom podejmować świadome decyzje podczas wyboru odpowiedniego projektu. Zestaw TI-LMLK obejmuje kompletny program nauczania, przynoszący wiadomości niezbędne do realizacji praktycznych zadań spotykanych na rynku. Można z niego korzystać także fragmentami, aby rozwiązać konkretne problemy projektowe.

Zestawy TI-PMLK mają pomóc obecnym i przyszłym inżynierom zdobyć wiedzę potrzebną nie tylko do rozwiązywania problemów występujących w rzeczywistych zasilaczach, ale także do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w świecie ewoluującej technologii. Więcej informacji o zestawach z serii TI-PMLK jest dostępnych tutaj. Na tej samej stronie można dokonać zamówień.

Dodatkowe informacje o materiałach TI dotyczących systemów zasilania:

O autorze