LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Kilka nowości w serii konwerterów USB FT260

ftdi260

Nowy moduł do programowania pamięci oraz płytka ewaluacyjna zwiększają dostępność i użyteczność serii FT260. Powstała też nowa obudowa tego popularnego układu.

Tym co wyróżnia układ FT260 pośród innych konwerterów z I2C/UART na USB jest jego automatyczne rozpoznawanie w systemach operacyjnych obsługujących urządzenia klasy HID. Nie jest więc konieczne pisanie specjalnego sterownika i jego dystrybucja wraz z ukończonym projektem. FT260 wyróżnia także wbudowana opcja automatycznego wykrywania ładowarki USB.

Właśnie dodany do oferty FTDI układ UMFTPD3A służy do programowania pamięci OTP (ang. one-time programmable memory) lub rejestrów eFUSE – technologii, która pozwala układom dynamicznie się przeprogramowywać. Oba te typy pamięci są wykorzystywane m.in. do przechowywania informacji o producencie i typie produktu. Nowy programator jest stworzony z myślą o współpracy z układami FT260 i FT4222H, które są wyposażone właśnie w takie typy pamięci.

Kolejnym nowym modułem w ofercie FTDI jest płytka ewaluacyjna UMFT260EV1A. Ma ona posłużyć jako układ pośredniczący między dowolnym układem elektronicznym a portem USB komputera, pozwalając na szeroko zakrojone testy współpracy układu FT260 z potencjalnie wykorzystującym go projektem. Płytka oprócz złącza microUSB posiada 24-pinowe złącze DIP, którym można łatwo przymocować ją do przygotowanych wcześniej slotów obsługiwanego układu.

Ostatnią przedstawioną przez FTDI nowością związaną z serią FT260 jest dodanie do oferty 28-pinowej obudowy TSSOP dla tego układu. Taka obudowa, w odróżnieniu od VQFN jest nieco łatwiejsza do przylutowania i odlutowania – jest to więc ukłon firmy w stronę elektroników-amatorów oraz twórców układów eksperymentalnych.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.