Najmniejszy oscylator HCMOS firmy ACT

act_smallest_hcmos_oscillator

Układ ACT92016S może generować częstotliwości od 4 do 54 MHz a jego obudowa mierzy zaledwie 2 mm długości i 1,6 mm szerokości.

Technologia HCMOS (od ang. High-speed Complementary metal-oxide-semiconductor) określa dostępne przemysłowo standardy tworzenia układów elektronicznych. Wyjście najnowszego oscylatora firmy Advanced Crystal Technology jest zgodne z tymi standardami i będzie dobrze współpracować z najnowszymi układami scalonymi.

Najważniejszym parametrem oscylatora jest jego dokładność. W przypadku układu  ACT92016S wynosi ona ±25 ppm (czyli dokładnie 0,0025%), co stanowi przyzwoitą wartość zbliżoną do najlepszych jakie można osiągnąć przy pomocy znanych nam technologii. ACT ma w swojej ofercie także oscylatory o dokładności ±5 ppm, jednak są one kilkukrotnie większe.

Mały rozmiar predestynuje nowe oscylatory firmy ACT do zastosowań w urządzeniach przenośnych, w których istotny jest także niski pobór prądu. Układ ACT92016S zasilany napięciem 1,8V pobiera go niewiele, bo około 5 mA. W zestawieniu z tymi cechami, szeroki zakres oferowanych częstotliwości działania z pewnością zwróci uwagę specjalistów.

Dystrybutorem produktów Advanced Crystal Technology w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze