66 nowych modeli programowalnych zasilaczy prądu stałego Magna-Power

mapo_vdc

Magna-Power Electronics poszerzyła swoją ofertę programowalnych zasilaczy o 66 nowych modeli. Nowe modele o napięciach 30, 60 i 300 Vdc, są oferowane w każdym zakresie mocy DC dostępnym  w produkcji – w pięciu rodzinach od 1,5 kW do ponad 1000 kW. Nowe modele są dostępne od ręki w standardowych cenach i czasach dostawy.

Nowe modele opracowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów w zakresie zastosowań zasilaczy prądu stałego. W szczególności modele 30 i 300 Vdc spełniają potrzeby wojska i kosmonautyki, gdzie stosowane są napięcia 28 Vdc i 270 Vdc. Modele 60 Vdc są przeznaczone do zastosowań w dziedzinie produkcji baterii i diod laserowych. Wszystkie modele charakteryzują się wysoką dokładnością programowania napięcia i prądu wyjściowego, zgodnie z wymaganiami przemysłu, a także wydajnością regulacji obciążenia.

Obecnie rodzina produkowanych przez Magna-Power zasilaczy prądu stałego obejmuje zakres mocy od 1,5 kW do ponad 2000 kW i liczy ponad 500 standardowych modeli o napięciach w zakresie od 5 Vdc do 10000 Vdc i prądach od 0,2 Adc do 24000 Adc. Wszystkie modele zasilaczy są dostarczane standardowo z systemem monitorowania i sterowania dostępnym z płyty czołowej, interfejsu komputerowego oraz izolowanego analogowo-cyfrowego złącza I/O typu DB37. Polecenia sterujące są zgodne ze standardem SCPI, umożliwiając łatwe programowanie tekstem ASCII z komputera. Oprócz tego są dołączane sterowniki IVI dla programowania w środowisku Visual Studio oraz dedykowane sterowniki dla oprogramowania LabVIEW™ i LabWindows™ firmy National Instruments. Dodatkowe opcjonalne interfejsy komputerowe obejmują LXI TCP/IP Ethernet (+LXI), IEEE-488 GPIB (+GPIB), USB i RS-485.

Wszystkie produkty Magna-Power products są projektowane i wytwarzane w siedzibie firmy w miejscowości Flemington w stanie New Jersey w USA. Produkty firmy są obecnie dostępne bezpośrednio w USA, poprzez biura sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a także poprzez sieć dystrybutorów w ponad 40 krajach na całym świecie.

Dystrybutorem firmy Magna-Power w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, www.tespol.com.pl.

O autorze