Szybka realizacja e-papieru z zestawem Extension Kit 2. generacji

EXT Gen2 with panels_n_logo_small

Firma Pervasive Displays (PDi), dostarczająca wyświetlacze typu papier elektroniczny (EPD), przedstawiła drugą generację zestawu rozszerzeń ułatwiającego badanie i stosowanie jej wyświetlaczy. Zestaw EPD Extension Kit Gen 2 (EXT2) wraz z narzędziem PDi Apps pozwala projektantom na zapoznanie się z technologią EPD i jej zasadą działania. Do szczególnych możliwości tej technologii należą na przykład funkcje globalnego i lokalnego odświeżania. Zestaw może służyć też jako pomost podczas wymiany dotychczasowego wyświetlacza w istniejącym urządzeniu, co ułatwia zadanie i przyspiesza wprowadzenie produktu na rynek.

Papier elektroniczny (e-papier) to technologia wyświetlania obrazu o najniższym zużyciu mocy. Energia jest pobierana tylko w momencie zmiany stanu wyświetlacza, natomiast utrzymanie obrazu nie zużywa energii. To rozwiązanie pozwala uzyskać bardzo długi czas pracy urządzeń zasilanych z baterii, nawet jeśli są to baterie zegarkowe.

Interfejs EPD i otwarty kod źródłowy dostarczane w zestawie EXT2 tłumaczą zasady projektowania wyświetlaczy EPD. Drugą część zestawu stanowi płytka ze złączem FPC, która obsługuje większość istniejących wyświetlaczy e-paper PDi.

Płytka ma również gniazdo, które umożliwia bezpośrednie podłączenie do różnych zestawów projektowych LaunchPad firmy Texas Instruments za pomocą standardowych modułów TI BoosterPack. Dzięki temu zestaw EXT2 można przystosować do różnych zadań. Zestaw MSP-EXP430F5529LP LaunchPad i MSP-EXP432P401R LaunchPad są przeznaczone dla systemów o bardzo niskim zużyciu mocy. Dostępny jest też wszechstronny zestaw EK-TM4C123GXL LaunchPad. EXT2 obsługuje ponadto zestaw Wi-Fi z rodziny SimpleLink CC3200 LaunchPad, zestaw łączności bezprzewodowej Bluetooth Low Energy CC2650 LaunchPad i zestaw SimpleLink na pasmo sub-GHz CC1310 LaunchPad, który pozwala na realizację urządzeń typu e-paper dla Internetu Przedmiotów. Projektanci mogą również wykorzystać wbudowane złącza goldpin, aby połączyć EXT2 z innym produktem lub zestawem projektowym. Ponadto EXT2 zawiera umieszczone na płytce sterowniki, które obsługują urządzenia z zewnętrznymi (eTC) lub wewnętrznymi kontrolerami czasu (iTC) oraz ekrany zbudowane z innych materiałów.

Zestaw rozszerzeń EPD ma umożliwić szybkie rozpoczęcie projektów z wyświetlaczem typu e-paper. W zestawie dostarczany jest otwarty kod źródłowy sterowników i pliki projektowe, które pozwolą usunąć bariery projektowe. Pervasive Displays oferuje również pełne wsparcie techniczne, w tym indywidualną pomoc w rozwiązywaniu problemów i projektowaniu. Dzięki temu klienci firmy będą mogli dodać wyświetlacze e-paper do swych projektów w różnych obszarach zastosowań – takich, jak IoT, pojemniki transportowe wielokrotnego użytku, interfejsy HMI, identyfikatory i etykiety, czy automatyka mieszkaniowa i przemysłowa.

EXT2 jest dostępny w ofercie Digi-Key i u innych lokalnych dystrybutorów.

O autorze