Pierwszy pierścień płatniczy z układem zabezpieczającym firmy Infineon

600_NFC_Payment_Ring_Terminal_1

Na plaży, podczas joggingu czy na siłowni – od teraz w każdej sytuacji można mieć pieniądze przy sobie dzięki nowemu, dyskretnemu urządzeniu. Firma NFCRing wprowadziła pierwszy na świecie pierścień do noszenia na palcu, służący do realizowania płatności, który jest zgodny ze standardem opracowanym przez grupę EMVCo. To małe, wodoodporne urządzenie ubieralne pełni funkcję zbliżeniowej karty płatniczej. Użytkownik może dokonać opłaty, przykładając palec z pierścieniem do terminala płatniczego zgodnego ze standardem EMVCo. Pierścień wykorzystuje technologię komunikacji w polu bliskim (NFC) do transmisji na odległości rzędu kilku centymetrów. Zastosowano w nim bezprzewodowy układ zabezpieczający stworzony przez Infineon Technologies.

Niemal w połowie ogólnej liczby kart płatniczych wydanych na całym świecie w 2015 roku użyto zabezpieczeń opracowanych przez Infineon. Z myślą o jeszcze dalej idącym ułatwieniu i usprawnieniu płatności bezgotówkowych, Infineon zoptymalizował swoją technologię bezdotykową dla najmniejszych inteligentnych urządzeń ubieralnych.

Międzynarodowy standard EMVCo zapewnia współpracę urządzeń i akceptację bezpiecznych transakcji na całym świecie. Za zarządzanie specyfikacją i odpowiednimi procedurami testowymi odpowiada sześć głównych organizacji członkowskich EMVCo: American Express, Discover, JCB, MasterCard, UnionPay i Visa.

Po raz pierwszy projektantom udało się zrealizować pierścień na palec obsługujący bezdotykowe płatności zgodne z EMVCo, który zawiera układ zabezpieczający i antenę zbliżeniową. Mała powierzchnia i całkowite wymiary pierścienia, jak też sam kształt nie były jedynymi trudnościami, jakie należało przezwyciężyć. Kolejnym problemem był brak baterii w inteligentnym urządzeniu z bezprzewodową transmisją danych i możliwość obsługi transakcji bezdotykowych bez zdejmowania pierścienia.

Jednak projektantom udało się rozwiązać wszystkie problemy, a to dzięki niezwykle energooszczędnemu układowi Infineon przeznaczonemu do obsługi bezpiecznych płatności. Układ komunikuje się z terminalem za pomocą pasywnej anteny, inicjuje bezpieczny proces płatności i zapewnia szyfrowanie. Co ważne, jest to jedyne rozwiązanie dostępne na rynku, które spełnia wymagania czasu obsługi rzędu kilku milisekund. Jednocześnie działa na odległość do 4 cm od czytnika.

Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem www.infineon.com/nfc-payment-ring.

Urządzenia ubieralne będą mogły przyjmować niespotykane dotychczas kształty – zastosowanie w nich układów oferowanych przez Infineon umożliwi obsługę bezpiecznych płatności.  Dzięki tej funkcji inteligentne zegarki, łańcuszki czy breloczki do kluczy przestaną być tylko modnymi gadżetami, a staną się naprawdę użytecznymi przedmiotami. Jest to jeden z powodów przewidywanego wzrostu liczby inteligentnych urządzeń ubieralnych ze 119 milionów w chwili obecnej do 340 milionów do roku 2020 (prognoza IHS Markit 2016). Gwałtowny rozwój infrastruktury urządzeń bezdotykowych opartej na międzynarodowych standardach NFC powoduje powstawanie nowych modeli biznesowych.

Pierścień można zamówić z dowolnego miejsca na świecie w cenie 39,99 GBP na stronie http://www.nfcring.com/.

 

O autorze