Nowa wersja Atollic TrueSTUDIO 6.0.0
Dostępna jest już nowa wersja oprogramowania TrueSTUDIO firmy Atollic. Najważniejszą zmianą w wersji 6.0.0 jest przeniesienie środowiska TrueSTUDIO na platformę Eclipse Mars. Inne funkcje zawarte w nowej wersji to między innymi: obsługa standardu CMSIS-Pack (wersje Free oraz Pro) oraz aktualizacje analizatora budowania
CMSIS-Pack jest standardem opisu i dystrybucji oprogramowania opisanym przez ARM. Dotyczy na przykład obsługi układów z danej rodziny, obsługi płytek, stosów oprogramowania i przykładowych projektów. Takie materiały można wykorzystać niezależnie od wyboru konkretnego narzędzia programistycznego.
Analizator budowania odczytuje pliki .elf, aby przestawić kompletne informacje o zużyciu pamięci – zarówno RAM, jak i Flash.
Dodatkowe szczegóły nowej wersji, w tym lista nowych obsługiwanych układów i płytek, znajdują się pod adresem http://info.atollic.com/atollic-truestudio-v.6.0.0-is-released.


Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



