GIGA-TMS prezentuje czytniki RFID w eleganckich obudowach

giagtmsur

Czytniki UR220, opracowane w oparciu o technologię Mifare, wyróżniają się wykończeniem w „fortepianowej czerni” oraz smukłym kształtem.

Klienci mogą dostosować świecące logo na czytniku jak również kolor podświetlającej je diody a także dźwięk wydawany przez czytnik. Całą obudowę można łatwo wymienić. Docelowo czytniki przeznaczone są do inteligentnych domów, stąd dbałość o estetykę i duża elastyczność konfiguracji wyglądu. Nie zrezygnowano jednak ani trochę z użyteczności, gdyż czytnik jest wodoodporny i może zostać zainstalowany także na zewnątrz budynku. Oprócz wersji UR220 dostępna jest także UR225, która różni się jedynie kwadratowym kształtem obudowy.

W obudowie zamknięto zgodny ze standardem ISO 14443 układ, który pracuje przy napięciu od 7,5 V do 12 V i pobiera 75 mA prądu. Zasięg odczytu to ok. 5 cm. Interesujący jest bogaty wybór interfejsów zewnętrznych, przy pomocy których można komunikować się z układem. Oprócz powszechnie znanych RS-232 i RS-485, GIGA-TMS oferuje dedykowany do tego typu urządzeń interfejs Wiegand oraz interfejs ABA TK2.

Dystrybutorem produktów GIGA-TMS w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze