17 nowych modeli zasilaczy z serii 1U SL Magna-Power

mapo_sl

Magna-Power Electronics informuje o rozszerzeniu do 6 kW popularnej serii zasilaczy 1U SL. Obecnie seria SL liczy już 70 modeli o mocach 1,5 kW, 2,6 kW, 4 kW i 6 kW. Wszystkie zasilacze są produkowane w standardzie 1U ( o wysokości 1,75 cala) dostosowanym do typowego stojaka.

Dzięki programowanym napięciom wyjściowym w zakresach 0 – 5 Vdc do 0 – 1000 Vdc oraz programowanym wartościom prądu wyjściowego w zakresach 0 – 1,5 A do 0 – 250 A prezentowania seria zasilaczy spełnia wymagania wielu zastosowań przemysłowych, m.in. w zintegrowanych systemach automatycznego testowania, w przemyśle motoryzacyjnym, petrochemicznym, w zdalnie sterowanych robotach podwodnych i w przemyśle kosmicznym.

Firma Magna-Power wprowadziła serię produktów SL – pierwszy zasilacz w rozmiarze 1U – na początku roku 2013, jako odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie ze strony klientów. „Rozszerzenie mocy do 6 kW w jednostkach o wysokości 1U jest kontynuacją długookresowego zobowiązania firmy do oferowania wiodących rozwiązań na rynku zasilaczy programowalnych.”, powiedział Adam Pitel, wiceprezes do spraw sprzedaży międzynarodowej. „Ta ostatnia innowacja jest wynikiem ciągłych prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie elektroniki wysokich mocy i rozpraszania ciepła oraz dalszych postępów w udoskonalaniu procesu produkcyjnego w firmie”.

Wszystkie modele z serii SL są dostarczane standardowo z systemem monitorowania i sterowania dostępnym z płyty czołowej, interfejsem komputerowym oraz izolowanym analogowo-cyfrowego złącza I/O. Polecenia sterujące są zgodne ze standardem SCPI (Standard Commands for Programmable Instrumentation), co umożliwia łatwe programowanie tekstem ASCII z komputera. Oprócz tego są dołączane sterowniki IVI dla programowania w środowisku Visual Studio oraz dedykowane sterowniki dla oprogramowania LabVIEW™ i LabWindows™ firmy National Instruments. Dodatkowe opcjonalne interfejsy komputerowe obejmują LXI TCP/IP Ethernet (+LXI), IEEE-488 GPIB (+GPIB), USB i RS-485.

Wszystkie modele z serii SL są dostępne z wejściem trójfazowym na napięcia 208, 240, 380, 415, 440 lub 480 Vac. Modele 1,5 kW są także dostępne z uniwersalnym wejściem jednofazowym, obsługującym napięcia z zakresu 85 – 265 Vac.

Seria zasilaczy SL jest projektowana i produkowana w zakładzie we Flemington w stanie New Jersey. Niektóre modele o mocy 1,5 kW są dostępne od ręki, natomiast czas produkcji innych modeli z serii SL wynosi 2 tygodnie.

Dystrybutorem firmy Magna-Power w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, www.tespol.com.pl.

O autorze