LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Płyty główne w systemie Tibbo Project System – nowości

600_tibbo_tppnew

Tibbo Project System  to bardzo ciekawe rozwiązanie służące do realizacji systemów kontroli dostępu, automatyki budynkowej, alarmowych czy sterowników prostych linii produkcyjnych. TPS to platforma pozwalająca, na podstawie projektów tworzonych w prostym, dostępnym z poziomu przeglądarki konfiguratorze, budować z zestawu podstawowych bloków dedykowane rozwiązania sprzętowe.

System TPS zainteresuje specjalistów, którzy mają rygorystycznie ograniczony czas opracowania projektu oraz limitowane koszty. Klientami Tibbo z chęcią zostaną również osoby, które niekoniecznie znają się na sprzętowej elektronice, ale mimo to chciałyby zmontować i oprogramować własny układ elektroniczny wyposażony w interfejsy szeregowe, GPS, Wi-Fi lub inne funkcje. Wówczas wystarczy wejść na stronę producenta, wybrać potrzebne Tibbity i dobrać do nich odpowiednią płytkę bazową… Ale jak zdecydować która z pięciu dostępnych na stronie Tibbo płytek jest odpowiednia?

Podstawowym kryterium powinno być przeznaczenie płytki. Modele oznaczone jako TPP2 posiadają 6 gniazd na Tibbity i są kompatybilne z TPB2L, czyli specjalną obudową składającą się z wyświetlacza ciekłokrystalicznego i przycisków. Tę płytkę bazową powinni wybrać klienci, którym zależy na interfejsie użytkownika, lub którzy nie potrzebują wielu Tibbitów do zrealizowania zaplanowanych funkcji urządzenia.

Większa, 14-gniazdowa płytka oznaczona jako TPP3 przeznaczona jest dla klientów, którzy budują wielomodułowe urządzenie i nie przewidują instalacji bezpośredniego interfejsu użytkownika. Można ją zamknąć w estetycznej obudowie TPB3.

Obie płytki teraz dostępne są teraz także w nieco droższej, ale dysponującej lepszymi parametrami wersji drugiej generacji (co w sumie daje cztery opcje). Nowsze modele wyposażono w wydajniejszy procesor oraz więcej pamięci RAM i Flash. Producent szacuje, że są one od 5 do 80 razy szybsze od swoich poprzedniczek. Wszystkie opisane modele, zarówno pierwszej jak i drugiej generacji, działają pod kontrolą systemu operacyjnego TiOS, który można łatwo oprogramować w przygotowanej w tym celu odmianie języka C lub BASIC. Do pracy nad programem producent przygotował też specjalne środowisko programistyczne o nazwie TIDE (skrót od Tibbo Integrated Development Environment).

Ostatnia, piąta płytka w ofercie Tibbo różni się od pozostałych przede wszystkim systemem operacyjnym. Zamiast TiOS zastosowano na niej dystrybucję Linuksa. Podobnie jak TPP3 dysponuje ona 14 gniazdami dla Tibbitów. Co więcej, LTPP3 można wykupić z licencją na różną ilość obsługiwanych tagów systemu Embedded AggreGate – autorskiego systemu Tibbo mającego przyspieszyć rozwijanie aplikacji IoT (ang. Internet Of Things).

Tibbo w przemyślany sposób rozwija swoją ofertę, dbając o możliwość wyboru wielkości i przeznaczenia projektowanego urządzenia a zarazem nie komplikując jej nadmiernie. Szeroki asortyment produktów dodatkowych: od narzędzi wspomagających projektowanie układu przed zakupem Tibbitów aż po dedykowany system do aplikacji IoT zachęca do bliższego zainteresowania się produktami Tibbo.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

 

Tagi: IoT, news, Soyter, Tibbo