Innowacyjne czujniki gazów ams w opasce Cling VOC

ams_PP_CCMOSS_HiCling_CMYK

W opasce Cling VOC firmy HiCling zastosowano czujniki CCS801 oraz CCS803 – małe układy o wysokiej dokładności i bardzo niskim zużyciu mocy.

Firma Cambridge CMOS Sensors należąca do grupy ams ogłosiła, że jej czujniki gazów zostaną wykorzystane w opasce chińskiego producenta HiCling. Inteligentna opaska Cling VOC mierzy jakość powietrza we wnętrzu pomieszczeń i zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Czujnik gazu CC801 wykorzystany w opasce Cling VOC potrafi wykrywać niskie poziomy lotnych związków organicznych (VOC) zazwyczaj występujących w pomieszczeniach. Te pomiary opaska Cling VOC wykorzystuje do określenia jakości powietrza przedstawianej na wyświetlaczu opaski. Opaska może również wykonać analizę zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu na żądanie. Czujnik gazu CCS803 wykorzystuje algorytmy wykrywające etanol w ludzkim oddechu. Małe rozmiary i płaski profil czujników gazu z rodziny CCS8xx pozwoliły łatwo zmieścić te układy w zgrabnej i wąskiej obudowie opaski Cling VOC, która jest skierowana również do osób zwracających uwagę na modny wygląd.

Czujniki CCS8xx są oparte na unikalnej technologii CMOS z wykorzystaniem mikroskopijnej płyty grzewczej, co pozwoliło uzyskać miniaturowe układy o bardzo niskim zużyciu mocy i krótkim czasie odpowiedzi. Wszystkie te cechy są kluczowe dla realizacji urządzeń ubieralnych. Dostarczane biblioteki oprogramowania zawierają autorskie algorytmy i przykładowe aplikacje systemu Android. Pozwalają one na łatwą integrację czujników CC8xx w wielu rodzajach przenośnych urządzeń użytkowych.

Czujniki gazów CCS801 oraz CCS803 są już dostępne w ilościach hurtowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.ccmoss.com/gas-sensors. Inteligentna opaska Cling VOC będzie dostępne w zamówieniach przez Internet za pośrednictwem sklepów Amazon, Tmall oraz JD. Więcej informacji o produktach HiCling znajduje się pod adresem http://www.hicling.com/.

O autorze