LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Wydawnictwo O’Reilly opublikuje książkę o ESP8266

1

Każdy informatyk zna serie książek firmy O’Reilly z drzeworytami zwierząt na okładkach. Do zaszczytnego grona wybranych przez wydawnictwo tematów wkrótce dołączy programowanie najpopularniejszego układu IoT – ESP8266.

Układ Wi-Fi chińskiej firmy Espressif to jeden z najpopularniejszych i najtańszych układów tego typu. Pozwolił on elektronikom z całego świata rozwinąć skrzydła przy tworzeniu nowych rozwiązań w duchu idei Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things).

Wydawnictwo O’Reilly zawsze było pionierem w świecie szeroko rozumianej informatyki i elektroniki, tworząc najwyższej jakości podręczniki dla profesjonalistów. W często chaotycznie rozwijającym się świecie otwartego oprogramowania, standardów i technologii, książki z drzeworytami na okładce są przystanią spokoju i porządku, w której każdy informatyk może zaczerpnąć najświeższej wiedzy na temat, który go interesuje. Dla Espressif publikacja książki w tej serii jest nie tylko wielkim wyróżnieniem oraz świadectwem popularności i wysokiej jakości układu ESP8266. Programiści i elektronicy z całego świata otrzymają teraz do rąk rzetelne i uporządkowane źródło informacji na temat układu i jego działania, będące realną alternatywą dla forów internetowych i grup dyskusyjnych.

Przed autorem książki, Alasdairem Allanem, stoi nie lada wyzwanie. Jak zgromadzić i uporządkować wiedzę rozproszoną w Internecie, nierzadko na chińskich stronach internetowych? Jak opisać różne wersje układu i ich coraz doskonalsze edycje, nie pomijając żadnej grupy użytkowników? Na szczęście, Allan jest nie tylko programistą i założycielem start-upu zajmującego się tworzeniem protokołów i oprogramowania związanego z IoT. Jest również autorem wielu innych książek dla wydawnictwa O’Reilly, głównie związanych z programowaniem produktów firmy Apple i systemu iOS, ale także opisujących dynamicznie rozwijający się standard Bluetooth. Nowa książka z małym żuczkiem na okładce ma stanowić praktyczny i szczegółowy przewodnik dla programistów chcących tworzyć domowe rozwiązania w duchu IoT. O’Reilly znane jest też z wielokrotnego wznawiania i aktualizowania swoich książek.

Książka jest na razie dostępna tylko w przedsprzedaży na oficjalnej witrynie sklepu O’Reilly. Jej cena to 29,99 USD. Premiera planowana jest na styczeń 2017 roku.