LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Renesas przejmie Intersil, tworząc największego na świecie dostawcę rozwiązań wbudowanych

obrazek

Firma Renesas Electronics, znany dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, oraz Intersil, dostawca innowacyjnych układów sterowania zasilaniem i precyzyjnych układów analogowych, podpisały porozumienie dotyczące kupna. Renesas przejmie Intersil, płacąc 22,50 USD w gotówce za akcję. Całkowita wartość transakcji wyniesie około 3,2 mld USD (321,9 mld jenów przy kursie dolara wynoszącym 100 jenów). Transakcja została jednogłośnie zaakceptowana przez zarządy obu firm. Finalizacja transakcji jest planowana na pierwszą połowę 2017 roku po uzyskaniu zgody od posiadaczy akcji i odpowiednich urzędów państwowych.

Przejęcie prowadzi do połączenia do dwóch liderów o stabilnej pozycji na rynku w swoich segmentach. Renesas w połączeniu z Intersil ma dostęp do głębokiej wiedzy eksperckiej z zakresu wielu najbardziej zaawansowanych technologii oraz dostęp do niszy rynkowych. Dzięki temu połączone firmy będą w stanie zapewnić klientom kompletne rozwiązania z dziedziny systemów wbudowanych. Oferta Renesas obejmuje sprawdzone mikrokontrolery i produkty typu system-on-chip (SoC) oraz związane z nimi technologie, natomiast Intersil jest wiodącym dostawcą układów zarządzania energią i precyzyjnych układów analogowych. Łącząc te oferty, Renesas będzie w stanie konkurować na najbardziej obiecujących rynkach, takich jak motoryzacja, przemysł, systemy chmurowe, opieka medyczna i Internet Przedmiotów. Silna synergia produktów oraz dopełniające się grupy klientów i zasięg regionalny pozwolą wzmocnić globalną pozycję na rynku i zwiększyć zdolność Renesas do realizacji systemowych potrzeb klientów. Przejecie zwiększy również ofertę produktów Renesas, zwłaszcza w dziedzinie układów analogowych – prognozy mówią o wzroście wartości tego segmentu o 3,9 mld USD do roku 2020.

Renesas oczekuje, że krótko- i długoterminowy wzrost zysków w połączeniu z oszczędnościami wynikającymi z efektu skali osiągnie wartość 170 mln USD. Po zakończeniu transakcja zostanie natychmiast wliczona do zysków brutto i zysku operacyjnego, a także uwzględniona w wycenie akcji Renesas i transferach pieniężnych.