LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Kompaktowe diody LED Osram do przenośnych urządzeń dla sportowców

os_fireflye1608

Nowa oferta PointLED oraz Firefly E 1608: jasne diody LED w barwach prawdziwej zieleni oraz intensywnej czerwieni zapewniają swobodę projektowania.

Nowe wersje diod LED PointLED oraz Firefly są najnowszymi produktami w ofercie firmy Osram Opto Semiconductors. Diody są przeznaczone do urządzeń przenośnych, takich jak urządzenia śledzące dla sportowców i monitory stanu pacjenta. Dzięki nowym modelom Osram może zaoferować klientom szerszą gamę produktów stanowiących uzupełnienie zintegrowanych czujników tej firmy. Dzięki zwiększonej jasności dioda PointLED w kolorze prawdziwej zieleni zapewnia lepszą wydajność i jakość sygnału w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku. Model Firefly E o barwie intensywnej czerwieni pracuje w wąskim zakresie widma w pobliżu długości fali 660 nm, co zapewnia skuteczniejsze rozpoznawanie sygnału świetlnego. Ten model jest odpowiedni do takich zastosowań, jak pomiar poziomu tlenu we krwi, podczas gdy zielona wersja jest odpowiednia dla mierników tętna. Obie wersje kolorystyczne Firefly mają kompaktowe wymiary, zapewniając klientom większą swobodę podczas projektowania swych produktów.

Osram Opto Semiconductors wprowadza diody LED w barwach prawdziwej zieleni i intensywnej czerwieni jako rozszerzenie znanych rodzin PointLED i Firefly. Zielona wersja PointLED zapewnia jasność w zakresie od 1800 do 2800 mcd przy prądzie 20 mA. Dzięki temu monitory dla sportowców zapewnią silniejszy sygnał w stosunku do wcześniejszej wersji. To oznacza, że do uzyskania takiego samego natężenia sygnału potrzebne jest mniejsza energia, co w efekcie przekłada się na wydłużenie czasu pracy baterii o około 50%.

Obie wersje diody Firefly E mieszczą się w małej obudowie o wymiarach 0,8 x 1,6 x 0,6 mm.

Dioda PointLED jest już dostępna. Firefly E 1608 będzie dostępna dla pierwszych klientów, produkcja masowa rozpocznie się na początku 2017 roku.

Autor: Osram