Pierwsza na świecie platforma programistyczna dla systemów Massive MIMO od NI

mimo_application-framework-pl_niweek_nr_mimo-application-framework

Firma National Instruments zapowiedziała pierwszą na świecie platformę programistyczną dla systemów wieloantenowych (MIMO). W połączeniu z radiem definiowanym programowo, platforma ta dostarcza dobrze udokumentowaną, rekonfigurowalną warstwę fizyczną zaimplementowaną z użyciem środowiska programistycznego LabVIEW.

Platforma umożliwia inżynierom oraz naukowcom rozwijanie, a także testowanie algorytmów, które będą stawiać czoła wyzwaniom praktycznych aplikacji wykorzystujących technologię MIMO. Skalowalność systemu w zakresie od 4 do 128 anten przy wykorzystaniu NI USRP RIO oraz platformy NI PXI, umożliwia użytkownikowi tworzenie zarówno małych, średnich jak i dużych systemów antenowych przy stosunkowo niewielkim wysiłku projektowym. Naukowcy mogą wykorzystać system do przeprowadzenia eksperymentów na wieloantenowych systemach oraz bezproblemowo zaimplementować własne algorytmy przetwarzania sygnału, poświęcając na to jedynie ułamek czasu w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Dzięki temu całkowity proces projektowania i testowania ulega znacznemu skróceniu, co przybliża przemysł do opracowania i wdrożenia standardu 5G.

Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu oraz Lund w ramach programu NI RF/Communications Lead User wykorzystali platformę programistyczną NI do badań nad siecią 5G i ogłosili rekord na skalę światową w postaci 22-krotnego zwiększenia wydajności widmowej w porównaniu z siecią 4G.

Dowiedz się więcej na temat platformy programistycznej dla systemów Massive MIMO na naszej stronie: http://www.ni.com/white-paper/52382/en/.

O autorze