LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe konwertery dla układów nadawczo-odbiorczych Analog Devices

adi_hmc8x00

Firma Analog Devices wprowadziła nowe konwertery częstotliwości dla układów nadawczo-odbiorczych o wysokiej skali integracji. Znacząco zwiększają one niezawodność, jednocześnie obniżając koszt i przyspieszając wprowadzenie na rynek urządzeń komunikacyjnych pracujących w zakresie fal milimetrowych i mikrofal.

Nowe konwertery HMC8100 oraz HMC8200 zostały wyposażone w liczne unikalne funkcje, które zastępują wiele elementów dyskretnych. Dzięki temu konwertery stanowią jednoukładowe rozwiązanie o wysokich parametrach, które zapewnia kompletną obsługę sygnałów mikrofalowych. Obniżenie liczby elementów upraszcza cały projekt urządzenia, co przekłada się na szybsze wprowadzenie produktu na rynek. Z kolei znaczące zmniejszenie rozmiaru płytki i związanego z tym poboru mocy poprawia stabilność i zmniejsza koszt systemu oraz koszt jego pracy. Sprzęt telekomunikacyjny oparty na tych układach będzie zatem bardziej niezawodny w terenie i pozwoli operatorom komórkowym zapewnić klientom wyższą jakość usług telefonicznych.

Układ odbiorczy HMC8100 konwertuje sygnał o częstotliwości radiowej w zakresie od 800 do 4000 MHz do niesymetrycznego sygnału na częstotliwości pośredniej 140 MHz. Układ zawiera dwa wzmacniacze napięcia, trzy detektory mocy, programowalny blok automatycznego wzmocnienia, oraz zintegrowane, selektywne filtry o szerokości pasma 14, 28, 56 i 112 MHz. Układ HMC8100 obsługuje wszystkie standardowe pasma mikrofalowe od 6 do 42 GHz.

Układ nadawczy HMC8200 konwertuje sygnał w paśmie pośrednim 300-400 MHz na sygnał niesymetryczny RF w zakresie częstotliwości od 800 do 4000 MHz. Dopuszczalna moc wejściowa mieści się w zakresie od -31 dBm do +4 dBm. Układ HMC8200 zapewnia cyfrową kontrolę wzmocnienia do 35 dB z krokiem 1 dB. Natomiast analogowy wzmacniacz kontroluje moc wyjściową nadajnika  w sposób ciągły w zakresie od -20 do +5 dBm. Ten model także zawiera trzy zintegrowane detektory mocy.

Informacje o produktach oraz specyfikację techniczną można znaleźć na stronach http://www.analog.com/HMC8100 i http://www.analog.com/HMC8200. Tam też można zamówić próbki układów oraz płytki ewaluacyjne.

Dodatkowe wsparcie inżynierów i ekspertów jest dostępne na forum społeczności EngineerZone.