LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

CMX7241/CMX7341 obsługują wszystkie ważne standardy komunikacji radiowej

cml_systems_support

Wśród obsługiwanych systemów PMR (ang. Private Mobile Radio) są dPMR, NXDN, ARIB STD-T102 i STD-T98. Wszystkie posiadają funkcję automatycznej detekcji sygnału w domenie analogowej jak i cyfrowej.

 Po niedawnym połączeniu z sił z firmą Etherstack w celu programowej obsługi standardów DMR poziomów 2 i 3, firma CML Microcircuits ogłasza rozszerzenie obsługi różnorodnych standardów w swoich układach, co znacząco zwiększy grono potencjalnie zainteresowanych klientów.

Protokół dPMR, rozwijany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI), to rozwiązanie otwarte, w którym zastosowano wielodostęp z podziałem częstotliwości (FDMA). Umożliwia to transmisję z przepustowością około 4800 bitów na sekundę. Standard pozwala na wyjątkowo gęste upakowanie kanałów transmisyjnych, gdyż ich szerokość wynosi zaledwie 6,25 kHz. Bardzo podobne właściwości ma także standard NXDN opracowany przez japońskie firmy Icom i Kenwood. Również z Japonii wywodzą się standardy STD98/102, przygotowane przez tamtejszą organizację standaryzacyjną ARIB.

Układy CMX7241/7341 to wydajne narzędzia umożliwiające implementację radia programowalnego (ang. SDR – Software-Defined Radio). Producent przygotowuje specjalne obrazy z funkcjami (ang. function image), będące gotowym oprogramowaniem umożliwiającym obsługę konkretnych standardów przy pomocy przetworników i mikroprocesora znajdujących się w układach. Możliwe jest wielokrotne wgrywanie różnych obrazów, lub po prostu własnoręczne oprogramowanie układów, co czyni ten produkt bardzo wszechstronnym. Co więcej w ofercie CML znajdziemy także kompatybilne z CMX7241/7341 układy wspomagające inne etapy przetwarzania sygnałów radiowych.

Dystrybutorem produktów CML Microcircuits w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.