Dysk SSD Apacer Z280 dla wymagających aplikacji

1mik

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii nowy dysk oferuje prędkości odczytu rzędu 2500 MB/s a zapisu 1350 MB/s.

Szybki zapis wcale nie został osiągnięty kosztem pojemności dysku. Jest ona całkiem spora jak na dysk SSD i wynosi aż 480 GB. To dokładnie odwrotnie niż jego rozmiar – Z280 zamknięto bowiem w ośmiocentymetrowej obudowie typu M.2, będącej następcą standardu mSATA. Niewielkie rozmiary sprawiają, że nowy dysk Apacera zmieści się do większości laptopów i minikomputerów, nie wspominając o tradycyjnych desktopach, wciąż bardzo popularnych wśród graczy.

Obudowa M.2 wyposażona jest w złącze pozwalające na bezpośrednie podłączenie do szyny PCIe generacji 3 x4 („x4” oznacza czterokrotne zwiększenie przepustowości względem normalnej wersji), a cały dysk jest zgodny ze specyfikacją NVMe 1.2, co sprawia, że będzie doskonale obsługiwany przez najnowsze technologie obsługi pamięci masowej w komputerach.

Aby dodatkowo zwiększyć niezawodność działania dysku, Apacer wyposażył go w mechanizm antywstrząsowy. Nie zapominajmy także o aspekcie ekologicznym – pobór energii jest o 95% mniejszy niż w przypadku tradycyjnego dysku magnetycznego.

Dysk przeznaczony jest przede wszystkim do pracy z aplikacjami wymagającymi bardzo szybkich zapisów i odczytów dużych ilości danych, np. w projektach graficznych czy inżynierskich bądź bardzo wymagających grach komputerowych. Jest to bezsprzecznie jeden z najnowocześniejszych produktów tego typu dostępnych na rynku.

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze