LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Infineon przejmuje Innoluce BV

infi

Układy elektroniczne opracowane przez firmę Infineon Technologies umożliwiają realizację automatycznych pojazdów. Firma ta jest jednym z wiodących dostawców układów dla systemów wspomagania kierowcy. W ramach rozwoju rozwiązań innowacyjnych Infineon przejął 100% akcji Innoluce BV, producenta półprzewodników nie posiadającego własnej fabryki. Siedziba tej firmy mieści się w holenderskim mieście Nijmegen. Wykorzystanie wiedzy Innoluce pozwoli firmie Infineon na opracowanie układów dla wysokiej klasy urządzeń obrazowania typu lidar. Obie firmy zgodziły się na zachowanie poufności dotyczącej warunków transakcji.

Lidar, radar i kamera to trzy podstawowe technologie obrazowania wykorzystywane przez częściowo oraz całkowicie autonomiczne samochody. Infineon jest pionierem w obszarze tych technologii – dzięki przejęciu uzyska dostęp do wiedzy eksperckiej obejmujące wszystkie trzy wymienione rozwiązania. Pozwolą one zapewnić nadmiarowość wymaganą do realizacji autonomicznych systemów kierowania. Zwykły radar wykorzystuje fale elektromagnetyczne na częstotliwościach radiowych, natomiast lidar mierzy odległość do obiektów sąsiadujących z samochodem za pomocą lasera. Systemy skanujące oparte na lidarach pozwalają wykryć małe obiekty na drodze.Infineon dąży do realizacji lidarów w atrakcyjnej cenie, które byłyby dostępne dla wszystkich nowych samochodów konstruowanych na całym świecie.

W ramach rozwoju autonomicznych systemów kierowania firma Infineon wprowadziła już technologie oparte na radarach do samochodów produkowanych seryjnie. Wykorzystanie technologii sprawdzonych w masowej produkcji układów oraz nowe obudowy pozwoliły zmniejszyć zarówno rozmiary, jak i koszt systemów radarowych. W roku 2015 zespół Infineon otrzymał za swe rozwiązania nominację do prestiżowej nagrody German Future Award – nagrodę prezydenta Niemiec dla innowacji w obszarze nauki i technologii.

Autor: Infineon