LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Wodoszczelne przyłącze zasilające ze stopniem ochrony IP67 oraz IP69K

schu

W ofercie firmy Semicon pojawiło się nowe przyłącze marki Schurter. Wodoodporne złącze (wg IEC) składa się z gniazda urządzenia, typ 4761, oraz rozbieralnego wtyku, typ 4762.

Złącze o klasie szczelności IP67 (w stanie podłączenia) lub IP69K (w stanie odłączenia z osłoną) doskonale sprawdza się w niesprzyjających, trudnych warunkach: przemysłowych, laboratoryjnych, a także w aplikacjach morskich i innych wymagających użycia na zewnątrz.

System zamknięcia typu push-pull zapewnia bezpieczne, mocne połączenie, jednocześnie zabezpiecza przed nieumyślnym wyrwaniem przewodu z wtyczki. Kierunek, w którym złącze powinno zostać pociągnięte podczas odłączania, wskazuje niebieski element pull-out, potwierdzeniem wykonania szczelnego połączenia jest słyszalne wyraźne kliknięcie

Styl złącza nawiązuje do międzynarodowych standardów IEC oraz UL/CSA 60320 ale odznacza się specjalnym ułożeniem styków, odróżniającym je od typowych kabli zasilających. Zapewnia to maksymalną moc zasilania, ochronę IP oraz pewne trzymanie kabla we wtyczce.

Złącze można zanurzyć na pewien czas w wodzie, może też być poddawane ciśnieniowemu myciu gorąca wodą.

Gniazdo 4761 oferowane jest w wersji lutowanej oraz z szybkozłącznym terminalem (standardowym – do zamontowania z użyciem śrubokrętu), niewymagającym użycia specjalistycznych narzędzi do zamontowania.

Przyłącza są dostępne w kolorze czarnym oraz białym. Komponenty mogą być zamawiane zarówno jako komplet, jak i osobno dla potrzeb oddzielnego magazynowania. Dodatkowe osłony na obydwie części złącza, zapewniające ochronę IP67 w stanie podłączenia i IP69K w stanie rozłączenia, także są w sprzedaży. Dzięki ich zastosowaniu zapobiega się zabrudzeniom, które mogłyby zanieczyścić kontakty.

Złącze to jest zgodne z normami VDE i UL/CSA. Prąd znamionowy wynosi: 10 A/250 VAC (IEC), 15 A/250 VAC (UL/CSA). Maksymalna temperatura pracy styków: 120°C. Opcje szybkiego połączenia dla wtyczki to terminale 4,8 x 0,8 mm, 6,3 x 0,8 mm lub wersja lutowana. Wtyk łączący może być montowany z kablami 6,0-10,0 mm średnicy, przy czym maksymalny rozmiar zgodnie z IEC to 1,0 mm² lub 14AWG (2,08 mm²) wg UL/CSA.

Szczegółowych informacji udziela zespół handlowy firmy Semicon Sp. z o.o. pod adresem info@semicon.com.pl lub telefonicznie: 22 615 73 71.

Autor: Semicon