Uniwersalne systemy reflektorów Kathod do nowoczesnych diod LED

easy_mik

W miarę rozpowszechniania się nowoczesnej technologii COB (Chips On Board) LED, powstają kolejne dopasowane do niej rozwiązania pomocnicze. Właśnie taką rolę ma pełnić Easy Reflector System firmy Kathod.

Reflektory zakłada się na układy z diodami w celu lepszego wykorzystania płynącego z nich światła. Można dzięki nim uzyskać wąską, ukierunkowaną wiązkę, albo wręcz przeciwnie – rozproszyć światło. Kathod oferuje wszystkie swoje reflektory w trzech wersjach, które pozwalają na uzyskanie wiązki o szerokości od 12o do 99o.

Słowo „system” nie pada w kontekście produktu firmy Kathod przypadkiem. Reflektory składają się z dwóch części. Pierwsza z nich, tzw. primary reflector, mocowana jest bezpośrednio do układu diody LED dwiema śrubami M3. Ten element jest kompatybilny ze wszystkimi diodami LED o powierzchni świecenia o średnicy od 9mm do 19mm. Dopiero do tej podstawowej części mocuje się kolejny, większy reflektor, pozwalający na osiągnięcie różnych parametrów świecenia. Jest on mocowany na proste, ale wytrzymałe zatrzaski. Do jednej podstawy można zamocować różne reflektory, wymieniając je w łatwy sposób.

Easy Reflector System spełnia wymagania standardów Zhaga, konsorcjum zajmującego się standaryzacją przemysłu LED, a także jest zgodny ze specyfikacją UL94. Dzięki kompatybilności z różnymi układami diod LED oraz pięcioma różnymi typami reflektorów, system może mieć przeróżne zastosowania, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Dystrybutorem produktów Khatod w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze