Wspólny projekt MicroEJ i Witekio – geolokalizacja w Sigfox

witej

Firmy MicroEJ i Witekio ogłosiły nawiązanie współpracy, której celem jest stworzenie platformy demonstrującej połączenie sieci wielkoobszarowej Sigfox LPWAN z aplikacją do geolokalizacji. Aplikacja pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego MicroEJ na płytce ewaluacyjnej STMicroelectronics z rdzeniem ARM Cortex-M.

Projekt dowodzi udanego początku współpracy i symbolizuje partnerstwo między obiema firmami. Celem współpracy jest zaoferowanie usług Witekio w zakresie integracji oprogramowania systemów klientom korzystającym z rozwiązań MicroEJ. Ta oferta pozwoli na tworzenie urządzeń nowej generacji podłączonych do Internetu Przedmiotów.

Przedstawionym rozwiązaniem jest system geolokalizacji, który demonstruje, w jaki sposób sieć Sigfox LPWAN może posłużyć do gromadzenia i przechowywania danych o lokalizacji podłączonych obiektów. Rozwiązanie zawiera urządzenie zrealizowane za pomocą zestawu ewaluacyjnego STMicroelectronics STM32F7. Pracuje ono pod kontrolą systemu operacyjnego MicroEJ OS i łączy się z siecią Sigfox za pomocą modułu radiowego SigBee. Zostały przygotowane dedykowane aplikacje dla platformy MicroEJ OS: narzędzie do konfiguracji systemu, narzędzie GUI do określania pozycji w czasie rzeczywistym,, aplikacja do interakcji z systemem pozwalająca rozpocząć rejestrację położenia za pomocą modułu GPS oraz aplikacja do przesyłania danych o lokalizacji za pośrednictwem sieci Sigfox. Opublikowane dane o lokalizacji są przechowywane w infrastrukturze sieci Sigfox. Dane można gromadzić i obserwować na wygodnej mapie za pośrednictwem aplikacji działającej na urządzeniach przenośnych z systemami Apple iOS lub Google Android łączących się z infrastrukturą Sigfox.

O autorze