LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy etap w rozwoju NI – zmiana na stanowisku CEO

zmiana

Zarząd NI ogłosił wybór Alexa Daverna na stanowisko nowego dyrektora generalnego oraz prezesa National Instruments, od dnia 1 stycznia 2017 roku. 49-letni Davern zastąpi doktora James’a Truchard’a, piastującego stanowisko dyrektora generalnego NI od samego założenia firmy, a więc od 1976 roku. 73-letni Dr Truchard pozostanie prezesem zarządu.  Do końca stycznia 2017, Davern zostanie także mianowany nowym członkiem rady nadzorczej. Zmiana ta jest częścią zarządczego planu przejmowania stanowisk.

„Moim odwiecznym celem było zbudowanie NI na lata” – powiedział Dr. James Truchard, główny dyrektor i współzałożyciel NI. „Przez ostatnią dekadę w obliczu słabej gospodarki skupiałem swoje wysiłki na długoterminowych inwestycjach strategicznych, niezbędnych aby zapewnić NI dalszy wzrost. Wierzę, że inwestycje w naszą platformę w obszarach takich jak oprzyrządowanie modułowe PXI, pomiary RF, CompactRIO, oraz cały ekosystem oprogramowania, będą w dalszym ciągu wyróżniać NI i dostarczą szansy na długoterminową obecność na rynku. Biorąc pod uwagę nasz znaczny postęp zaprezentowany w trakcie tegorocznego wydarzenia NIWeek, wierzę że NI jest w korzystnej sytuacji przed nadchodzącą dekadą.”

Truchard dodał: „To dla mnie odpowiedni czas na odejście ze stanowiska dyrektora generalnego. Pracowałem z Alexem Dayernem przez ponad 20 lat. Jest wyjątkowym liderem i strategiem biznesu, z udokumentowanymi sukcesami. Mam pewność, że Alex i reszta kierownictwa wyższego szczebla zapewni NI ciągły postęp, wzrost i rentowność”.

„Mając na uwadze strategiczny cel budowy firmy na lata, Dr. Truchard zebrał zdolny zespół kierowniczy. Jestem jednocześnie zaszczycony i podekscytowany możliwością wprowadzania NI w następną fazę rozwoju” – powiedział Davern oraz dodał: „Nasz zróżnicowany program i środowisko, połączone z silnym modelem biznesowym, pozwalają NI pozostawać wybitną firmą w obszarze testów, pomiarów i kontroli”.
Davern objął stanowisko dyrektora generalnego NI w 2010 roku, od 1997 piastuje też pozycję dyrektora finansowego. Zarówno on, jak i reszta kierownictwa, włączając w to współzałożyciela i członka rady NI Jeffa Kodosky, wiceprezesa wykonawczego sprzedaży globalnej i marketingu Erica Starkloffa, wiceprezesa działu rozwoj Scotta Rusta oraz dyrektora wykonawczego do spraw rozwoju platformy Duncana Hudsona, posiadają w sumie ponad 100 lat doświadczenia w pracy u boku Dr. Truchard’a w NI.

„Wielu przedsiębiorców ma świetne pomysły i zakłada firmy, ale tylko nielicznym z nich udało się osiągnąć tyle, co Jimowi – począwszy od pracy nocami w naszej kuchni i garażu w 1976 roku, przez biznes założony z własnych środków, sukces na IPO w 1995 roku, aż po firmę wartą ponad miliard dolarów, która aktualnie zatrudnia ponad 7,000 pracowników na całym świecie” – powiedział Jeff Kodosky i dodał: „Tym, co naprawdę wyróżnia NI nie jest sukces finansowy, a to, co Jim i zespół zdołali zrobić dla inżynierii i nauki przez ostatnie cztery dekady.
Innowacje w tak wielu dziedzinach, do których się przyczynili, inspirują mnie po dziś dzień. Teraz będzie kontynuował swój nieustający wkład jako prezes zarządu”.

W związku z awansem Alexa Daverna, firma rozpocznie proces poszukiwania kandydata na miejsce dyrektora finansowego i oczekuje sukcesu przed końcem 2016 roku.

NI nie planuje zwoływać konferencji dla inwestorów w związku z tym oświadczeniem prasowym.

Autor: NI