LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

FTDI tworzy osobną firmę dla mikrokontrolerów i wyświetlaczy

brt

Firma FTDI  Chip utworzyła nową spółkę Bridgetek, aby skuteczniej docierać ze swoimi produktami do wielu obszarów rynku.

Bridgetek ma na celu rozwój i komercjalizację przełomowych technologii opracowanych przez FTDI Chip w ostatnich latach. Precyzyjnie określono docelowy sektor systemów wbudowanych, do którego skierowana jest oferta. Moce produkcyjne nowej firmy skoncentrują się w dwóch szczególnych obszarach działania. Pierwszy z nich to wielokrotnie nagrodzony zintegrowany kontroler graficzny EVE (Embedded Video Engine), który pozwala inżynierom na realizację bardziej zaawansowanych interfejsów HMI. Drugim są innowacyjne mikrokontrolery zoptymalizowane pod kątem wydajności, które mają rozbudowany zestaw funkcji łączności i zapewniają wysoką szybkość przetwarzania.

Nowa firma z siedzibą w Singapurze założy też biura w Glasgow i Taipei, co umożliwi szybką reakcję na potrzeby klientów z Zachodu oraz Dalekiego Wschodu. Bridgetek wykorzysta kadry o wysokich kompetencjach, szczególnie w zakresie zastosowania wyżej wymienionych produktów. Ten ruch sprawi, że FTDI Chip umocni swą pozycję w obszarze rozwiązań USB, w którym jest wiodącym dostawcą układów półprzewodnikowych od ponad dekady.

Według przewidywań FTDI, przeniesienie oddziałów mikrokontrolerów oraz interfejsów HMI pod nowy szyld pozwoli firmie uzyskać lepszą pozycję, zarówno pod względem strategicznym, jak i logistycznym, dzięki czemu będzie można wykorzystać wiele możliwości pojawiających się obecnie na rynku systemów wbudowanych. Zamiast rozpraszać siły na wiele  rodzajów działalności i tracąc efektywność, oddzielne jednostki FTDI Chip i Bridgetek będą mogły skutecznie dotrzeć na odpowiednie rynki i zapewnić atrakcyjną ofertę dla lokalnych klientów.

Autor: FTDI