LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Łatwe prototypowanie online dzięki usłudze Infineon Designer

600infineon-designer

Podczas targów Electronica 2016 firma Infineon przedstawi usługę Infineon Designer: pierwszą internetową aplikację, która pozwala na symulację prototypów łączących funkcje analogowe i cyfrowe. Aplikacja ta potrzebuje tylko przeglądarki internetowej, aby ułatwić klientom wybór odpowiedniego produktu do określonego zastosowania. Infineon Desiner działa intuicyjnie i szybko, nie wymaga przy tym instalacji ani licencji.

Infineon Designer zawiera bardzo wiele schematów układów wykorzystywanych w takich zastosowaniach, jak przemysłowe systemy zasilania, oświetlenie, kontrola napędu i układy wejściowe dla modułów radiowych i komórkowych. Program pozwala na jednoczesną symulację systemów analogowych i cyfrowych wykorzystujących 32-bitowe mikrokontrolery z serii XMC1000. Mikrokontrolery te są wyposażone w rdzeń ARM Cortex-M0 i przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Aby umożliwić ich symulację, stosowana jest darmowa platforma do generacji kodu DAVE.

Cyfrowy system prototypowania Infineon Designer powstał, aby umożliwić przejście od pomysłu do funkcjonalnego systemu tak szybko i łatwo, jak to możliwe. Aplikacja pozwala na badanie prototypu „wirtualnej płytki ewaluacyjnej” ze wszystkimi funkcjonalnymi parametrami. Tym samym pozwala zaoszczędzić czas na iteracje testów warstwy sprzętowej na wczesnym etapie projektu.

Narzędzie do prototypowania jest oparte na łatwym w użyciu środowisku TINACloud firmy DesignSoft, która jest partnerem tego projektu. TINACloud stanowi sieciową wersję oprogramowania do symulacji obwodów TINA działającego na wielu platformach – od komputerów PC, przez laptopy i tablety do telefonów komórkowych. Układy analogowe są modelowane za pomocą programu SPICE i mogą być symulowane razem z systemami cyfrowymi przy użyciu języków opisu sprzętu, takich jak VHDL lub Verilog, a także języka C. Aby dotrzeć do większej liczby użytkowników, interfejs programu zapewnia obsługę wielu języków.

Serwis Infineon Designer będzie dostępny pod adresem http://www.infineon.com/ifxdesigner od 8. listopada tego roku. Podczas targów Electronica 2016 Infineon zademonstruje możliwości tego programu do prototypowania na przykładzie płytek (shields) Arduino dla oświetlenia i kontroli napędu, a następnie porówna wyniki z parametrami prawdziwego sprzętu. Demonstracja odbędzie się w ramach wystawy „Maker’s corner”.

Autor: Infineon